Wpis z mikrobloga

  • 2
Co jest z tymi ludźmi... Czytam sobie komentarze pod mem o cenach mieszkań, że drogie i że można marzyć tylko o własnym, z czym trudno się nie zgodzić bo dla mnie nie pojęte jest to, że tak podstawowe dobro jak możliwość posiadania własnego mieszkania jest obecnie uznawane za sukces życiowy bo tacy zdołali wziąć kredyt na całe życie i teraz mogą już powiedzieć że dużo w życiu osiągnęli, co do komentarzy to duża część z nich to wysrywy typu, "do roboty, a nie narzekacie", "nikt wam nie mówi żeby pracować za najnizsza" " zmieńcie pracę jak was niestac", wiem że to FB i tam same Januszem i grazynki ale te komentarze brzmią jakby ktoś je za kasę dodawal, bo nie wierzę ze można być aż tak ślepym. Przykład takiego komentarza.

#polska #polityka #mieszkania #przegryw #gownowpis
plotka - Co jest z tymi ludźmi... Czytam sobie komentarze pod mem o cenach mieszkań, ...

źródło: comment_1637954167nY4olxihJlTj1jr7vNn3e6.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Laukaer tyle że mieszkania na zadupiach nie są jakieś dużo tańsze, sama na takim mieszkam i wynajem tu czy we Wrocławiu nie różni się znacząco, po za tym co to znaczy że nie starczy dla wszystkich, sorry ale duża część mieszkań jest wykupywania przez ludzi którzy traktują to jako inwestycję czyli są zamiast jednego mieszkania wykupują całe piętro, chyba jest nawet przypadek jakiegos osiedla które jest całe wykupione pod air bnb i
  • Odpowiedz
@plotka: nie sądzę, że to płatne wpisy. Po prostu większość Polaków już takich jest, że nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa i to w każdym pokoleniu. Na przykład:
1) Emeryci masowo głosują na PiS, bo daje im trzynastki, czternastki i inne przywileje. To, że jest to kosztem pracujących i młodego pokolenia nie za bardzo ich interesuje.
2) Gdy tylko są protesty jakiejkolwiek grupy zawodowej, np. służba zdrowia czy nauczyciele to
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Laukaer nie wiem czy jest rozwiązanie, nie jestem w tym specjalista, jedynie przeraża mnie fakt że w Polsce w porównaniu do zachodu ceny mieszkań są śmiesznie wysokie, tak samo wynajem oczywiście w stosunku do zarobków. Nie mówiąc że polska ma małą liczbę ludności w porównaniu do zachodu. Jeszcze straszne jest to, że mieszkania są budowane tylko przez tych co mają chody i znajomości, zwykły przeciętny człowiek nie ma szans na zostanie deweloperem,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bart40404 właśnie to mnie dobija że właśnie w polach zakorzeniła się taka zawiść że jak by jakiś losowy Janusz miał dostać 50k za free ale tylko wtedy jak jego sąsiad dostanie 150k, to już by wolał nic nie brać byle sąsiad nie miał lepiej
  • Odpowiedz
@plotka: A nie pomyślałeś że wynika to raczej z cen ziemi energii i materiałów budowlanych? I gdyby dało się budować taniej to na pewno ktoś by to zrobił. I to głównie wina ludzi którzy kupują za obecne ceny. I zobacz jakie są ceny mieszkań w Pradze jeśli myślisz że u nas jest niesamowicie drogo
  • Odpowiedz
@Laukaer: Obawiam się, że nowych złotówek będzie przybywało szybciej niż nowych mieszkań. Deweloperzy zmniejszą też podaż, gdy zrobi się gorąco. Nikt nie będzie sprzedawał nowych mieszkań ze stratą. Ceny mogą spaść w dolarach lub bitcoinach, ale w złotówkach będą rekordowe zyski. I zapominasz o tym, że piss ściągnął rekordową liczbę imigrantów.
  • Odpowiedz
@Waffenfarbe: Deweloperzy mogą zmniejszyć aktualną podaż na rynku pierwotnym, ale nie mogą zmienić podaży na rynku wtórnym. A jeśli ceny na rynku wtórnym będą maleć to deweloperzy również będą musieli zmniejszyć ceny. Mają z czego schodzić, bo aktualna marża większości deweloperów to około 25-35%.
  • Odpowiedz
@Laukaer: Inflacja to akurat zwyczajnie wina zwiększonej podaży pieniądza. Eksperci ze stanów też nad nią nie zapanowali. Co więcej inflacja jest w ich interesie.

@bart40404: Akurat na rynku pierwotnym mamy bańkę. Apartament lub dom z #!$%@? lokalizacji kosztuje więcej niż starsze mieszkanie lub dom w dobrej. Ale, żeby były większe spadki musimy wejść w głęboką deflację, a wtedy ceny mieszkań będą naszym najmniejszym zmartwieniem.
  • Odpowiedz