Wpis z mikrobloga

Dziś próbowałem piwka z tego postu APA II. Strasznie się zdziwiłem klarownością piwa, wygląda jak dolna fermentacja. Piwo w moim odczuciu ma zbyt mało chmielu ( @MojWlasciciel sugerował więcej chmielu, ale nie posiadałem - błąd :() i czuć słodycz która wynika (tak mi się wydaje) z przegrzania zacieru (pokazywałem dziewczynie co i jak w warzeniu bo już pomagała mi z kilkoma warkami, nie pilnowałem i przegrzała. W dole garnka jej się podgrzało do ok. 79 - 80 oC). Ma to sens?
#browarze #piwowarstwo
Pobierz karolhh - Dziś próbowałem piwka z tego postu APA II. Strasznie się zdziwiłem klarowno...
źródło: comment_163795390096W6zfCaTsV7UOAEFObjRC.jpg
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karolhh: gdyby podgrzała do 80°C, to by zdezaktywowała większość enzymów i byś nie przerobił całej skrobii. Ale tak, piwo wyżej zacierane będzie słodsze. Ile blg miało na koniec fermentacji?
@karolhh: Na oko piwo wygląda bardzo dobrze, a słodycz może wynikać ze słabej goryczki, która ją maskuje.
Pamiętaj, że piwo posiada dużo cukrów resztkowych, przy tej apie i załóżmy 2 do 3Blg końcowych będzie 3.5 do 4 gram cukru na każde 100 g piwa, czyli dla kufla od 17,5 do 20 gram cukrów.
Kostka cukru ma 2.8 gram, czyli wypijając jedno piwo, przyjmujesz od 6.25 do 7 kostek cukru.
Czyli badzo