Wpis z mikrobloga

Ktoś jest w stanie wytłumaczyć ten fenomen?
Najbardziej okamerowane są jakieś wybitne gruzy, które mogą się rozsypać od patrzenia- wtedy to przeważnie przód, tył (oczywiście zwisający kabel). W wersji premium ta wsteczna jeszcze ma włączone białe LEDy, które z radością zgłaszam na pały jako dodatkowe oświetlenie.

Tymczasem widząc nową furę, praktycznie nigdy nie ma w niej miliarda kamerek- jak to działa? ( ͡º ͜ʖ͡º)


#kamerki #motoryzacja #samochody
Pobierz
źródło: comment_1637869300n7zQHFNBXUwuKsa8ujEkmd.jpg
  • 14
@tellet: jak ktoś ma lepsze auto, to często stara się mieć kamerkę zamontowaną tak aby się nie rzucała w oczy, sam mam schowaną za lusterkiem i wszelkie kable poprowadzone tak, że ich nie widać - musiałbyś się przyjrzeć stojąc przed maską by ją zobaczyć.
A ci gruzami to wiesz, możliwe że liczą na okazję gdy ktoś "wymusi" i będą hamować klaksonem, więc dla nich ważne by mieć wszystko idealnie udokumentowane do
@tellet: jeździłem długi czas z kamerką, miałem kilka fajnych nagrań i zdjęcia ciekawych aut ale przypadkiem je sobie pokasowałem
a jak sam miałem dzwona to okazało się że kamerka przeżyła ale karta sd już nie i nie szło nic z niej sczytać ¯\_(ツ)_/¯ to stwierdziłem że na #!$%@? mi ten sprzęt skoro w razie konieczności i tak coś innego zawiedzie
zastanawiam się czasem czy jej znowu sobie w firmowym busie nie
@extraordinary_seaman: Tak - jeśli jedziesz za czereśniakiem w aucie o wartości paczki fajek, który celuje w ciebie kamerką z włączonym kretyńskim białym oświetleniem, to niech ew. mandat tego ultrapoprawnego kierowcę nauczy, że białe światło z tyłu jest tylko do cofania. Podświetlenie pod lusterkiem zresztą też, ale tu jeszcze mógłby się bronić jak z dziadledami na trytki gdzieś pod zderzakiem xD
@ZlodziejBilonownic: skierowane w dół ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prosto z jakiegoś wątku elektrody:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. nr 32 poz. 262 z dnia 26 lutego 2003 r. z późniejszymi zmianami)
- światła pozycyjne przednie nie mogą posiadać barwy innej niż biała (jednakże dopuszcza się barwę żółtą selektywną, jeżeli światła te
Ktoś jest w stanie wytłumaczyć ten fenomen?

Najbardziej okamerowane


@tellet: Bardzo prosto. To klasyczny błąd poznawczy.

są jakieś wybitne gruzy, które mogą się rozsypać

jedziesz za czereśniakiem w aucie o wartości paczki


#!$%@?ą cię takie samochody, masz do nich negatywny stosunek, a zdarzenia nacechowane silnie emocjonalnie mózg zapamiętuje bardziej i wyolbrzymia ich ilość. Tak powstaje twoje mylne przekonanie. Do tego dochodzi mniejsza staranność montażu w starych samochodach i fałszywy obraz gotowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bigos555: Cmon, jak widzę ferrari, x7 czy inne lepsze auto to też zwracam uwagę i jakoś nigdy nie widzę sterczącego "drugiego lusterka". Za to jak jedzie jakieś golfiatti czy inna daczja bez progów, to nierzadko ma przylepioną kamerkę.
ferrari,


@tellet: Jakbym miał się zakładać, to postawiłbym w ciemno dolary przeciwko orzechom, że zdecydowanie większy odsetek Ferrari jeździ z kamerą niż tych znienawidzonych przez ciebie starych samochodów.