Wpis z mikrobloga

  • 1
@Crisu Jeśli mieszkasz w mieście z tk Maxx, to pędź. W tym roku wyrzucili sporo szpeju Spyder i Dainese, czyli topka jakościowa. Ceny, jak zwykle w TK Maxx - nie do pobicia.
  • Odpowiedz
@Crisu: W Łodzi masz też goldsport, mają bardzo dobry asortyment jak np. deski Mervina. Możesz tam poszukać, poprzymierzać i zamówić w internecie tam gdzie mają najtaniej. Deski, wiązania i buty opłaca się kupić sprzed sezonu czy dwóch - technologia się nie zmienia tak szybko a można dostać sprzęt nawet 50% taniej. Sprawdziłem z ciekawości co mają w goldsporcie i ceny są porównywalne z tymi z innych sklepów online. jest np.
  • Odpowiedz
@Crisu: Ogólnie to każda deska Mervina jest warta polecenia, to świetne kawałki przemyślanej technologii i inżynierii. Zależy to tylko od tego jak jeździsz. Sam mam trochę starszą deskę T.Rice PRO C2BTX. Z tego co widzę to aktualnie trochę pozmieniali asortyment i z tego powodu rzuciłem TRS'a który w mojej świadomości był jako "ten lepszy T.Rice PRO" - bo był droższy, teraz nie ma różnicy. Zniknął za to w tym roku
  • Odpowiedz
@Crisu:
-Skate Banana:
Bardzo fajna uniwersalna deska na której można stawiać nawet pierwsze kroki. Nie jest to jednak deska do szybkiej jazdy i jak masz duże umiejętności to może brakować, reszty nie ma co opisywać bo jej parametry są "neutralne"

-Nowy T.Rice PRO:
Opisany na stronie słowem "perfekcja". Ciężko się nie zgodzić, nie jest to jedynie typowa deska parkowa czy do butterów, ale poradzi sobie w szybkiej jeździe na stoku, w puchu albo na dużych skokach. Profil C2 Hybrid (chyba to samo co C2BTX) jest bardzo uniwersalny i zapewnia więcej kontroli. Nie jest też przesadnie trudna ale wymaga już pewnych umiejętności. Ślizg spiekany wymaga za to na pewno więcej dbałości niż
  • Odpowiedz
@Bejro: Dzięki Miras widzę, że sie znasz na rzeczy. Do tej pory jeździłem na starym volkl spade który powinienem juz wymienić 5 sezonów temu ale też zaczałem mniej jeździć i jakos nie było okazji.
Nie wiem czy ten T.Rice nie jest dla mnie za poważny. Ja lubię się bawić na stoku, w sensie nie jeżdzę mega szybko ani super technicznie, tylko a to sobie wyskoczę na jakieś hopce, a to zrobie ollie albo 180 itp
Na skatepark juz raczej nie wrócę wiec deski jibingowe chyba odpadają.
Skate banana pożyczyłem kiedyś na wyjeździe i wydawał mi się mega zwrotny.
W białce wypożyczłem jakiegoś lib techa (albo gnu), próbuje znaleźć model ale to był totalny sztos.
Na wieczornej jeździe gdzie były już zmrożone muldy, na volku walczyłem o życie a ta praktycznie je przecinała na
  • Odpowiedz
Jakbyś coś był w stanie poradzić typu freestyle/all mountain z dobrym popem to byłbym wdzieczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Crisu: U mnie wpadła właśnie nowa deska. Wcześniej jeździłem tylko na używkach i szukałem teraz głownie takiej jak ty. Wybór padł na Jones Mountain Twin.
Na snowbitch.pl udało mi się znaleść deske z 2020 za 1400zl. A model praktycznie nie do zdobycia już. Poszukaj u niech jakiś
  • Odpowiedz
@Crisu: Polecam Ci wziąć mimo wszystko deskę z magne traction lub analogiczną technologią - chyba już wiesz dlaczego. T.Rice i TRS to nie są deski crossowe tylko właśnie all-mountain/freestyle. Wspominałem tylko sporo o tej prędkości bo do tego też się bardzo dobrze nadają i zapewniają dużą pewność. TRS jest lekko miększy od T.Rice i z tego powodu może być łatwiejszy właśnie do zabawy. T.Rice powinien mieć jednak większego popa. Zastanawia
  • Odpowiedz
@Crisu: Tylko Cold Brew to lekki directional trochę pod puch :/ to przegapiłem. chyba tylko dziób ma bardziej podniesiony i jest lekko szersza, ale też nadaje się na freestyle. Jeśli Ci to nie przeszkadza to możesz wybrać a tak to T.Rice jest bardzo podobną deską tylko najbardziej różni się ślizgiem. Jak poczytałem, to spiekany powinien trzymać wosk lepiej ale trudniej się go naprawia i gorzej znosi brak smarowania. Ale też
  • Odpowiedz