Wpis z mikrobloga

np. niecałe 100 lat temu na wsiach myśleli ze ksiądz srać do kibla nie chodzi bo głosi słowo boże, bo święty


@Cziken1986: akurat było odwrotnie i ludzie wiedzieli że to zwykły człowiek, i poruchać i zasrać się musi. stąd instytucja gosposi na plebani.
@adifek: a w jakiej bańce żyjesz? Czego ci ktoś zabrania? Co to za kontrola z tymi paszportami/ szczepionkami?

Większą kontrole nad Tobą i Twoim życiem mają, gdy używasz telefonu i przeglądarki w Internecie, a chyba się jakoś tym nie przejmujesz. Wszędzie są twoje dane: w banku, pracy, różnych firmach gdzie zamawiasz usługi. Ludzie noszą ze sobą w kieszeni lokalizator nawet, gdy idą na "dwójkę", dokumentują i wrzucają do internatu każda życiową
a w jakiej bańce żyjesz? Czego ci ktoś zabrania? Co to za kontrola z tymi paszportami/ szczepionkami?


@pusiarozpruwacz: No tam kolega jednak słusznie mówił. W tej chwili w PL mamy dość luźno, ale przecież np. we Francji nie wejdziesz do restauracji czy kina bez qr kodu. We Włoszech nie wejdziesz do pracy. U nas pewnie też do tego zmierza, opozycja już się tego domaga, a koniunkturalny rząd póki co boi się
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pusiarozpruwacz: otóż przeglądarkę i telefon mam całkiem nieźle zabezpieczoną, zaczynając od własnej infrastruktury DNS i VPN ( ͡° ͜ʖ ͡°) a kończąc na nieużywaniu Google poza sytuacjami gdy absolutnie nie muszę. Wiedzą o mnie tyle że serwują mi reklamy rzeczy, których szukałem 3 lata temu.
no, tylko ostatnio się coraz częściej okazuje, że te szury mają rację :/


@ZaBurz: mam takiego typa na fejsie, znajomy z dawnych czasów, któremu od jakiegoś czasu odwaliło na punkcie Wielkiej Lechii, potomków husarii i wszelkiego rodzaju spisków wymierzonych przede wszystkim w takich jak on - czyli kwiat narodu polskiego, który wyemigrował na zmywak do UK ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio spamuje "plandemią" i antyszczepem. Wcześniej nieironicznie
otóż przeglądarkę i telefon mam całkiem nieźle zabezpieczoną, zaczynając od własnej infrastruktury DNS i VPN ( ͡° ͜ʖ ͡°) a kończąc na nieużywaniu Google poza sytuacjami gdy absolutnie nie muszę. Wiedzą o mnie tyle że serwują mi reklamy rzeczy, których szukałem 3 lata temu.


@adifek: Te reklamy to raczej przypadek, bo nikt nie ustawia oprofilowania użytkownika na tak długą żywotność, zwłaszcza przy zakupach. ;)