Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W mojej firmie powstawała nowa hala, do końca roku się tam przenosimy, zatrudniaja nowych ludzi, i teraz tak, dowiedziałem się, ze ci którzy do tej pory nie chcieli robić nadgodzin będą pierwsi do odstrzału, tak rtzekomo mił powiedzieć kierownik, czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Ja nadgodzin nie robiłem z reguły.
Mam umowę o prace na czas nieokreślony, pracuję tu 5 lat.

#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619e71471e9981000a582c09
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
CzarnaMucha: Powiem tak, kieras chce wymusić byś #!$%@?ł bardziej, ot tyle chyba że odbierasz taką kasę że chce wcisnąć do ciebie kogos swojego. U mnie w okolicy nie ma ludzi do roboty, przychodzą odchodzą. Jeśli masz bezrobocie w twojej okolicy ok 5% to nikt cie nie ruszy bo za ciebie ktoś by musiał #!$%@?ć

Zaakceptował: LeVentLeCri
Moga "zredukowac" Twoje stanowisko, ale beda musieli Ci zaplacic odprawe.


@programista15cm: nie beda musieli, odprawe dostaje sie tylko przy "masowych" redukcjach. Ale beda musieli przyjac spowrotem jesli ponwnie takie stanowisko sie otworzy.
@equusrosea: @programista15cm:

Indywidualne zwolnienie

Choć najczęściej uważa się, że odprawa pieniężna dla zwolnionych pracowników, przysługuje jedynie pracownikom zwalnianym grupowo, nie jest to prawdą. Do otrzymania odprawy uprawnieni są nie tylko pracownicy zwalniani grupowo, lecz także ci zwalniani indywidualnie, pod warunkiem, że przyczyny istniejące po stronie pracodawcy są wyłączną podstawą rozwiązania umowy o pracę, np. likwidacja określonych stanowisk bądź ogłoszenie upadłości czy likwidacji firmy. Oznacza to, że jeżeli na decyzję o