Wpis z mikrobloga

W poniedziałek przeszliśmy z dojarki przewodowej z pięcioma aparatami udojowymi na halę udojową 2x7.
Mój mózg nadal nie może tego przetrawić, ale jest 20:50, a ja już leżę czyściutki w łóżku, bo dój z trzech godzin skrócił się do zaledwie godziny, czyli 4 godziny dziennie w kieszeni xD
Najlepsza inwestycja w gospodarstwie póki co, teraz chyba zapomnę, jak to jest być zmęczonym( )
#rolnictwo
marcinkox3 - W poniedziałek przeszliśmy z dojarki przewodowej z pięcioma aparatami ud...

źródło: comment_1637783564VaZwFhniDwCgcGLlKkaNWR.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcinkox3: ile ty masz krów że dotąd korzystałeś z przewodówki? xD
Heheszki heheszkami, dla nas przy 15 sztukach w maksie bólem jest bańkowa, normalnie jest dojnych 11-12 i tak czy siak jest to męczące. Mimo to właśnie obecną katorgę w tym stanie wyobrażam sobie jako pracę przy hm 50 sztukach z przewodówką. A kojarzy mi się że masz więcej.
@taboreton bez paszy, stoją pod lekkim kątem, więc można i tak i tak, ale dojarka wchodzi od tyłu

@mmems 71 na chwilę obecną się doi, no wcześniej to była katorga, stare stanowiska uwięziowe były wykorzystywane do doju, z jednej strony 6 sztuk, z drugiej 5 oddzielone ścianą, więc trzeba było co chwilę te aparaty przenosić z miejsca na miejsce, krowy wpędzać, wiązać, odwiązywać, wypędzać i tak w sumie 12 razy, teraz to
@marcinkox3: Hala udojowa to jest złoto. Jeszcze jak jest bok w bok to już rarytas nad rarytasy.
Ale i tak zawsze jest tak. Masz konwie Marzysz o przewodówce. Masz przewodówkę marzysz o hali. Masz halę marzysz o robocie.
Ale po to są marzenia, żeby je spełniać.
Podwyżek ceny mleka życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@biskup2k licząc 4 godziny dziennie na średnio 3 osoby po, nie wiem ile teraz by trzeba było komuś zapłacić za dojenie, 40? 50 brutto? xD pewnie ze dwa- trzy lata, a dodatkowo zdrowie jest nieocenione, brak bólu pleców, mniejsze ryzyko uszkodzenia przez krowę (nie zliczę ile razy byłem nadepnięty, czy przygnieciony przez zwierzę)