Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, gdzie teraz AC/OC w dobrym ratio cena/jakość?
Ktoś polecał Generali, ale jak wyceniłem na stronie AC/OC za fiata 500 to wyszlo mi 4k.
Link4 ma chyba najtaniej, ale słabe opinie czytałem, z góry dzięki za polecenia.

#motoryzacja #ubezpieczenia
  • 16
  • Odpowiedz
@zbinior: Ale jako przykład podam, bo dzisiaj akurat trafił się klient z polisą mieszkaniową. Na stronie Generali otrzymał ofertę:
Dom, elementy stałe i elementy stałe przed zamontowaniem lub wbudowaniem 350k
Ruchomości domowe 20k
Assistance
usługi medyczne
za składkę 849 PLN

Analogiczny zakres, ale allrisk
Dom, elementy stałe i elementy stałe przed zamontowaniem lub wbudowaniem 350k
Ruchomości domowe 20k
Assistance
usługi medyczne
OC w życiu prywatnym na 100k
u mnie/agenta 587 PLN
OptiFinance - @zbinior: Ale jako przykład podam, bo dzisiaj akurat trafił się klient ...

źródło: comment_1637667699CHfHDVW1QvfHcqlQp5LvYW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Te, a powiedz mi jak to jest, dwa razy pytałem w dwóch biurach i dwa razy OC wychodziło drożej niż oferty bezpośrednio ze strony ubezpieczalni. Przestańcie powielać te bzdury. Pytam o poważny powod, a nie coś w stylu: słaby agent. Bo były to biura z wieloletnim stażem i super ocena na Google.

„Jak panu wychodzi taka kwota to brać, u nas faktycznie drożej”.
  • Odpowiedz
@mateelv: To jest bardzo złożony temat. Jeżeli chodzi o samo OC, to warto skorzystać z porównywarki (pomijam kwestię handlu danymi), bo to tylko OC regulowane ustawowo, więc zakres jest taki sam. Oczywiście są sytuacje jak z Gefionem, którego obecni klienci mają problemy w likwidacjach szkód i zgodnie z prawem odpowiadają majątkiem. To co zaznaczyłeś z założenia powinno być tańsze, czyli sprzedaż internetowa nie wymaga etatu agenta. A jednak bywa z tym
  • Odpowiedz
@mateelv: I powyższe jest dla mnie patologią. Podam przykład sprzed 2 miesięcy. Obsługiwałem klienta leasingowego. Miałem tańsze finansowanie, ale nasze ubezpieczenie wychodziło ~18k (Hestia). Klient otrzymał od konkurencyjnego leasingu ofertę 8k TEŻ W HESTII. Ubezpieczenia to nie leasing czy inne produkty marżowe, w których sprzedawca może manipulować prowizją i nadwyżkę przytulić do kieszeni. Agent wprowadza dane - system wylicza mu składkę i tyle - nic nie kombinuje z prowizją, bo ma
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: To wyceny przez TU są notorycznie zaniżane. Klient wyceniał nieruchomość na 350k bo taki miał kredyt hipoteczny i takiej SU wymagał od niego bank, stąd ta kwota. Nieruchomość jest wyceniana znacznie wyżej. (dom 15 letni, 180m2).
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Ogólnie te wyceny to porażka. Klient kupuje nowe mieszkanie deweloperskie, cena 700k, a system wycenia na 290k.... Albo inny ubezpiecza dom, na który wydał 600k, a TU proponuje 300k. Nie wiem skąd takie wyceny, ale w tym drugim przypadku to na same materiły wydał więcej, a co mówić o wykończeniu.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Nie, SU to górna granica odpowiedzialności TU. Warto o tym pamiętać, nawet przy AC. Jak ubezpieczymy auto na 100k, ale za 10 miesięcy jego wartość rynkowa wzrosła do 110k i likwidator też tak wycenił auto, to TU i tak wypłaci nam 100k. Biznes ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego część klientów nie wycenia wszystkich ruchomości, tylko ustala kwotę 20-30k pomimo że realna ich wartość to 100k, bo
  • Odpowiedz