Wpis z mikrobloga

Czy są jakieś tematy w IT #informatyka, które są jeszcze blue ocean i gdzie mamy realne szanse na tak dynamiczny wzrost niczym np. cloud computing, gdzie rzeczywiście jest wartość?
AI/big data/machine learning #bigdata #machinelearning to dla mnie oczywisty overhype, ludzie myślą, że Pythonowe XGBoosty będą władać światem - wszystkie modele są fundamentalnie błędne.
Są #kryptowaluty i blockchain, ale dla mnie obecnie to niczym dotcomy, a mówiąc szczerze nie wiem gdzie w praktyce blockchain miałby się sprawować lepiej niż obecne rozwiązania fintechowe przy odpowiedniej regulacji. (Chyba, że Monero ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Ale ok, nie wykluczam, że się mylę
Niby jest IoT, ale sam nie wiem.

#gielda
  • 9
XD Typie pytasz jaki obszar jest w kręgu zainteresowań firm, później wymieniasz 2 dosyć znaczące w PL i na świecie, następnie wyskakujesz z jakimiś błędnymi wnioskami co do technologii (bo pewnie widziałeś tylko jedno Z zastosowań) żeby na koniec samemu podsumować, że nie wiesz co zrobić.

Weź się za coś konkretnego np. Data engineering, sprawdź jakie jest parcie na ten temat i napisz kolejny post za pół roku.
@mrocznapszczola: @Nietak_nietak: Mirasy, ale ja nie pytam o to w kontekście kariery w IT. Pytam w kontekście giełdy. No między innymi. Też po prostu jestem ciekawy co o tym ludzie sądzą.
@FxJerzy: Wiem, do czego można zastosować blockchain. Moim pytaniem jest do czego można zastosować blockchain, aby to działało lepiej niż obecne rozwiązania. Tu mam problem z odpowiedzią na to.
@Vigonath: Spory, w kontekście tego, że mamy bańkę
@ElMatadore: telemedycyna (zdalny monitoring seniorów z wysyłaniem na serwery), sieci AI, na pewno cyber security, amerykańskie 5g ktoś tam w końcu musi dostarczyć sprzęt bo hua nie wezmą :P