Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, kupiłem nowe wycieraczki do #saab 9-3 i dalej mam problem z wycieraniem. Ściąga jakby rowki na winylu kumpel twierdzi, że muszę mieć jakąś żywice na szybie i nowa wycieraczka się od niej zniszczyła. Jakieś pomysły co zrobić? Może benzyną ekstrakcyjną przejechać szybę przed zakupem nowych wycieraczek?

#motoryzacja #wycieraczki #kiciochpyta #samochody
JackMaster - Mirki, kupiłem nowe wycieraczki do #saab 9-3 i dalej mam problem z wycie...
  • 18
Nie ma raczej czegoś takiego jak folia na wycieraczkach. Jak masz denaturat albo mocny plyn do odkażania rąk to tym spróbuj. Powinno usunąć wszystkie problemy.
@JackMaster: Na nowych wycieraczkach cześć producentów stosuje takie plastikowe nakładki ochronne na krawędzie. Zazwyczaj maja jaskrawe kolory, nie da się nie zauważyć.

Myjesz auto na myjni automatycznej lub ręcznej z woskiem? Wosk zalewa Ci szybę j taki masz efekt. Porządne mycie załatwi sprawę. Miałem to samo u siebie.
@JackMaster miałem to samo w Volvo i nic nie pomagało, a potem szyba pękła, więc wymieniłem i problem się rozwiązał ¯_(ツ)_/¯
Ale teraz w Saabie mam to samo i czytałem że glinka pomoże
@JackMaster: Spróbuj coś nałożyć na szmatkę (może WD-40, chyba rozpuszcza smołę), porządnie wyczyścić szybę. Zrób to bardzo dokładnie, nawet kilka razy. Jazda na myjnię i piana aktywna (zostaw na dłużej). Umyj porzadnie samochód. Później glinka i jedziesz całą szybę, najlepiej do czasu aż nie będzie już brudzić glinki (glinkę ugniatasz i po zabrudzeniu ugniatasz na czysty fragment (przy pierwszym czyszczeniu jedziesz cały czas na tej samej powierzchni (nie ma sensu tracić