Wpis z mikrobloga

Pisowi w końcu przyszło rządzić w kryzysie ekonomicznym czyli warunkach jakie PO miała przez prawie cały okres rządów

2007 wybory
2008 krach gospodarczy
2014 powolny powrót hossy
2015 rządzi już pis

Różnica jest taka, że kryzys trwa zaledwie od paru miesięcy a państwo karakana już wali się w gruzy... I co pisowczyki? W czasie światowej koniunktury łatwiej się rządziło niż teraz, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz potrzebni są eksperci (których nie macie) i mądra polityka finansowa (brat kuzynki szwagra po skończonym technikum fryzjerskim wciśnięty do RPP może sobie nie poradzić).

#bekazpisu #bekazprawakow #inflacja #nowylad
kukold - Pisowi w końcu przyszło rządzić w kryzysie ekonomicznym czyli warunkach jaki...

źródło: comment_1637589734gAvR1ppJTvkQqfRVGsEeLJ.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
Zobacz sobie na S&P500 i powiedz mi kiedy był ten kryzys.


Jak sobie popatrzysz na giełdę, to pięknie widać kiedy odpalono drukarki i to w sumie tyle.

Wtedy nie upadł jeden bank a niemal cały rynek bankowy i rynek nieruchomości. Do tego dołóż giełdy i masz prawdziwy kryzys finansowy.


Oczywiście,
  • Odpowiedz
co miał kryzys gospodarczy do przyjmowania uchodźców

Nic. Sprawa przyjmowania uchodźców to tak jak i teraz była rozdmuchana przez pisowskie media bajeczka propagandowa. Do Polski wg przydziału z UE miało trafić 11 tys. osób, na których utrzymanie w zdecydowanej większości łożyłaby UE. 75% z nich emigrowałoby w pierwszej wolnej chwili na zachód, no ale wtedy było "ugabuga upadek Polski, kalifat wprowadzą!". Wyimaginowany problem, który grał pierwsze skrzypce kampanii.

podwyżek VAT, akcyzy na prawie wszystko

No do podwyżek podatkowych dużo akurat miał kryzys gospodarczy - zapytaj raczej - czemu w czasie hossy przedłużono bezterminowo ten VAT 23% ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym - nie mam nic przeciwko płaceniu podatków, gdy te są inwestowane w kraj, a nie w kaszojady. Sprawdź sobie co się stało ze stopą inwestycji w Polsce po 2015 roku. Wtedy byliśmy na równi ze średnią EU, teraz jesteśmy 3% pod średnią. Wiesz ile to pieniędzy? Na tę chwilę tak około 80 miliardów złotych rocznie, które zamiast na inwestycje trwałe idą na 13, 14 i 500+ i w sumie cholera wie gdzie jeszcze. PiS
  • Odpowiedz
Spadek w 2020 wynikał z lockdownów a nie kryzysu gospodarczego.


XDDD

Serio, ja nie mam jakichś wielkich wyobrażeń o stadku owieczek z #neuropa, ale to zdanie przejdzie do legend tego portalu... ty w ogóle rozumiesz jak działa gospodarka?
  • Odpowiedz
Serio, ja nie mam jakichś wielkich wyobrażeń o stadku owieczek z #neuropa, ale to zdanie przejdzie do legend tego portalu... ty w ogóle rozumiesz jak działa gospodarka?


@kryptonim_putas: Oczywiście, ty natomiast widać nie rozumiesz różnicy pomiędzy spowolnieniem gospodarczym wynikającym z lockdownów a takim wynikającym z sytuacji ekonomicznej.

I stąd szok podażowy i przerwane łańcuchy dostaw, stąd największa recesja w UE od dekad, stąd ONZ uznał 2020 za początek największego kryzysu od IIWŚ, stąd miliardy pompowane w gospodarkę w całej UE i na
  • Odpowiedz
@ManamanaTuriruriru moim zdaniem ten wpis, to lepsza okazja do wyłowienia idiotów, szczególnie tych ekonomicznych, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i kojarzyć podstawowych faktów. Ja rozumiem, że poziom nauczania w Polsce nie jest zbyt wysoki ale żeby wysnuć wniosek na temat polskiej gospodarki i państwa jedynie w oparciu o wysokość inflacji, która jak się okazuje, pomimo że wysoka, to nie jest jakimś ewenementem w Europie, niskich stóp procentowych i również średniego,
Mechanikzprzypadku - @ManamanaTuriruriru moim zdaniem ten wpis, to lepsza okazja do w...

źródło: comment_1637615952Vy4NviOUltnDnQWCXy7vrT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mechanik_z_przypadku: czytaj ze zrozumieniem bo ja nie o tym. Nie mówię o merytorycznych wartościach wpisu ale o skrajnych partyjniakach obozów politycznych, którym piana az bije z pyska. Jako, że uważam partię rządzącą za najgorsze co spotkało ten kraj za mojego życia to sobie tą listę aktualizuję by z nimi w rozmowę nie wejść ponieważ moje poglądy są całkowicie odmienne a kolejne wojenki polityczne na tym portalu nie mają sensu -
  • Odpowiedz
Weź się nie kompromituj


Przestań po się zadławię kartoflem. Nie ma takiej głupoty, której nie odważycie się powiedzieć w ramach jexxxnia pis i uważam, że to niezwykle wiele o takich jak ty mówi.

Dostajesz dane o recesji czarno na białym, gdzie jedne wartości są wyższe od drugich kilkukrotnie i próbujesz z tym dyskutować. Rozmiary obecnego kryzysu są zresztą rozciągnięte w czasie tylko dzięki Keynesowskiej wizji radzenia sobie ze spowolnieniem, czyli zalaniem problemu
  • Odpowiedz
@pat1ryk: @kryptonim_putas: ale ty wiesz ze tzw. dług ukryty do danych Eurostatu nie są brane pod uwagę? Morawiecki przecież tez to wie, nie bez przyczyny 300 mld dodrukowane jest w BGK ale unia tez o tym wie i stawia już ultimatum dlatego jest taki pożar w kurniku u was towarzyszu
  • Odpowiedz
@pat1ryk: Zależy w jakich krajach UE. Ogólnie tak do 2013 r. ożywienie po wielkiej recesji było na Zachodzie dość anemiczne, również w USA. Do tego masz kryzys zasłużeniowy w eurostrefie. To były trudne lata do rządzenia
  • Odpowiedz
@korwasito:

no nie tylko EUROSTAT to debile, ale i wszystkie najważniejsze agencje ratingowe na co dzień zajmujące się oceną stanu gospodarek to debile bo dają nam najlepsze noty w historii... na szczęście jesteś ty i im wszystkim powiesz, że pisowcy oszukujo xD
  • Odpowiedz