Wpis z mikrobloga

Pisowi w końcu przyszło rządzić w kryzysie ekonomicznym czyli warunkach jakie PO miała przez prawie cały okres rządów

2007 wybory
2008 krach gospodarczy
2014 powolny powrót hossy
2015 rządzi już pis

Różnica jest taka, że kryzys trwa zaledwie od paru miesięcy a państwo karakana już wali się w gruzy... I co pisowczyki? W czasie światowej koniunktury łatwiej się rządziło niż teraz, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz potrzebni są eksperci (których nie macie) i mądra polityka finansowa (brat kuzynki szwagra po skończonym technikum fryzjerskim wciśnięty do RPP może sobie nie poradzić).

#bekazpisu #bekazprawakow #inflacja #nowylad
kukold - Pisowi w końcu przyszło rządzić w kryzysie ekonomicznym czyli warunkach jaki...

źródło: comment_1637589734gAvR1ppJTvkQqfRVGsEeLJ.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas:

@krzych0:


Zabawne, że piszesz o tym wiedząc, że niejaki Marek Belka został swego czasu nagrany podczas rozmów z ministrem rządu Tuska, z którym snuli plany (później krok po kroku zrealizowane) jak ograć
  • Odpowiedz
co mnie interesują cyferki wrzucone przez randoma na portalu ze smiesznymi obrazkami? Czuje w kieszeni ile place za paliwo, chleb, cole i wyjscie do restauracji


ale to nie PiS odpowiada za twoją nieudolność. ¯\_(ツ)_/¯ Dane statystyczne mówią wyraźnie, a empiria i dowody anegdotyczne mogą przekonać jedynie kogoś niespełna rozumu. Wszystkie dane wyżej pochodzą z EUROSTAT lub innych, pozarządowych źródeł. Może warto w siebie zainwestować? Nie wiem, kurs spawania, operatora wózka widłowego? (
  • Odpowiedz
@kukold Oczywiście hossę zawdzięczamy w ogromnym stopniu Unii Europejskiej na którą te patałachy teraz psioczą. Typowa mentalność wsiura czyli nachapac się od bogatszego sąsiada i później jeszcze mu dupę obsmarowac i na niego pluć jacy to my jesteśmy zajebiści.

Kryzys który teraz mamy może być wbrew pozorom na dłuższą metę korzystny dla nas bo PiS traci z miesiąca na miesiąc poparcie. Czekam aż podrożeje alkohol i papierosy wtedy z miejsca karakan
  • Odpowiedz
@maanius666:

PS A co do twoich kłamstw o portfelu:

Średnie wynagrodzenie w 2012r.: 3521,67zł. Cena paliwa: 6zł czyli 586,94l Pb95 za średnie wynagrodzenie
Średnie wynagrodzenie w 2021r.: 5917,15zł. Cena paliwa: 6zł czyli
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas: ja #!$%@? xD moja nieudolność do 34 nowe podatki wprowadzone przez pis xD z tego powodu jesteście nazywani betonem. Za 2 lata będziecie wychwalać pis, że wam zasiłek dla bezrobotnych podniósł o 200 zl, bo za Tuska to 900zł było i trzeba było pracować XD nie odpisuj mi już aparatczyku bo tylko mnie #!$%@?
  • Odpowiedz
@pat1ryk:

W 2009 roku spadek PKB w UE wyniósł -4,3%, w 2020 roku -6,4%.

Jak widać obecny kryzys jest znaczenie głębszy niż ten z 2008 roku, w dodatku nie obejmuje on tylko strefy fiskalnej, walą się całe światowe łańcuchy dostaw, do tego jeszcze dochodzi niestabilność polityczna i militarna, której wcześniej nie było.


Spadek w 2020 wynikał z lockdownów a nie kryzysu gospodarczego. Giełdy wspinały się na szczyty, firmy nie zwalniały masowo tylko wszyscy czekali na zakończenie obostrzeń. Stąd te bijące rekordy wzrosty PKB w 2021 - nadrabianie
  • Odpowiedz
@kukold: @mcxero: @greven: No dobra, a co miał kryzys gospodarczy do przyjmowania uchodźców, podwyżek wszystkich vat, akcyzy na prawie wszystko, ACTA, czy podatku bankowego?
W kryzysie podatki powinno się obniżać, żeby ulżyć ludziom w ciężkich czasach.

Nie jestem ani za pisem ani za po, ale #!$%@? mnie strzela jak znów zaczyna się wybielania platformy. W następnych wyborach pójdzie propaganda żeby na nich zagłosować i znów zatoczymy
  • Odpowiedz
Spadek w 2020 wynikał z lockdownów a nie kryzysu gospodarczego.


Aha, czyli nie ma kryzysu, ONZ mówi o kryzysie największym od lat 30 i 2 wojny światowej, ale jest spoko xD
Giełdy wspinają się na szczyty, a te wcześniejsze szczyty to były kiedy? Bo chyba właśnie po kryzysie w 2008, kiedy drukowany pieniądz hulał sobie po rynkach finansowych. Jak mówiłem, nie ma sensu patrzeć na giełdę, bo ją pompują banki centralne, tak samo było wcześniej.

Stąd te bijące rekordy wzrosty PKB w 2021 - nadrabianie zeszłego roku.
  • Odpowiedz
@kukold: lol xD czyżby platformerska wersja #50groszyzawpis ?

Kryzys 2008/09 jest kompletnie nieporównywalny z tym, co mamy teraz. Pocovidowa inflacja jest globalna. Owszem, pisowcy ponoszą odpowiedzialność za to, że jest najwyższa w UE, ale z drugiej strony, dzięki wpompowaniu pieniędzy w gospodarkę, wskaźniki wzrostu PKB są jednymi z najwyższych.

Jaki z Tuska samiec alfa pokazał Smoleńsk, gdzie koncertowo dał się rozegrać Putinowi, nawet nie próbując czegokolwiek ugrać jeśli chodzi o wyjaśnianie przyczyn xDDD
  • Odpowiedz
Giełdy wspinają się na szczyty, a te wcześniejsze szczyty to były kiedy? Bo chyba właśnie po kryzysie w 2008, kiedy drukowany pieniądz hulał sobie po rynkach finansowych. Jak mówiłem, nie ma sensu patrzeć na giełdę, bo ją pompują banki centralne, tak samo było wcześniej.


@pat1ryk: Że co? xD

Zobacz sobie na S&P500 i powiedz mi kiedy był ten
  • Odpowiedz