Wpis z mikrobloga

@IlllI: switcha można użyć dokładnie tak samo jak ifa. switch(true). Wartość w nawiasie jest porównywana z wartością w case. Masz ładnego else ifa
  • Odpowiedz
@DivooN: W sumie nie doradzę ci jak to powinno być tak super czysto pro :) switcha używam zawsze przy zmianie stanu albo jak definiuje wariacje różne w zależności od jasno zdefiniowanego typu. Wiem ze np coś moze występować w 5 różnych wariantach i w zależności od np zmiennej type ładuje odpowiedni wariant switchem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DivooN: Switch daje też (czasami) czytelny zapis przy grupowaniu warunków. Co w przypadku if-elsów nie byłoby tak przejrzyste. Mowa tu o fallthrough
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IlllI: bo to jest trochę hak. Switch ma użyć do egzaminowania pojedynczej rzeczy i każdy case powinien być związany z inną wartością tej rzeczy. Robienie switch(true) to tak naprawdę po prostu niepotrzebne udziwnienie if-else... Nie zwiększa czytelności ani nic, nie wiem jaki w tym jest cel
  • Odpowiedz
@DivooN: Można skorzystać z obiektu, który przechowuje całą logikę. Nie pamiętam jak to się nazywa - może state machine, ale nie jestem pewien czy to dokładnie to.
  • Odpowiedz