Wpis z mikrobloga

Mirki, mirabelki z #prawobudowlane #prawo #drogi #budownictwo może pomożecie - gmina przy mojej ulicy postanowiła zrobić chodnik i w ramach tej inwestycji mieszkańcy mieli robione podjazdy do bram. U wszystkich sąsiadów podjazdy zostały wykonane poprawnie tzn. ich wysokość została zlicowana z tym, co zostało zastane (do kostki przy bramie lub wylewki betonowej), ale nie u mnie - kostka została położona w taki sposób, że po prostu sobie stoi jakieś 10 cm nad wylewką betonową przy mojej bramie i leży sobie to luzem - bez problemu można to przechylić czy wyjąć, jak przejeżdżam przez to samochodem to słychać jak kostka się przekrzywia i generalnie najeżdżanie na coś takiego jest niemiłym doświadczeniem. Moim zdaniem jest tu coś mocno spartolone i chciałbym gdzieś to zgłosić - ale nie wiem gdzie, w jakiej formie i do kogo - może ktoś miał podobną historię i coś podpowie?
Inwestycja nie jest jeszcze skończona, ale patrząc po robotach jest na ukończeniu (w mojej okolicy już się zwinęli; robią ostatnie prace na końcu ulicy) i niedługo pewnie będzie robiony jakiś odbiór.
Pracownicy podmiotu realizującego oczywiście nie znali powodu dlaczego tak zostało to zrobione, kazali pytać kierownika, którego nigdy nie było. W komentarzach dodatkowe zdjęcia i jak to wygląda z profilu, bo na zdjęciach może nie być tego dobrze widać.
dobry_programista - Mirki, mirabelki z #prawobudowlane #prawo #drogi #budownictwo moż...

źródło: comment_1637430514Nja36VLeHWFEFHUgTNPYcn.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
A to czy wcześniej był lub nie coś zmienia w mojej sytuacji?


@dobry_programista: Mapy do celów projektowych uwzględniają zastaną infrastrukturę i to geodeta powinien sprawdzić, inwentaryzując prace przed. Projektant powinien to umieścić w projekcie, a wykonawca wykonać - nawiązując do sytuacji - istniejący podjazd. To czy był utwardzony kostką czy nie, nie ma znaczenia. Wykonawca powinien uzgodnić to w czasie prac z Tobą/lub innym właścicielem nieruchomości, w jaki sposób powinno być
  • Odpowiedz
@dobry_programista: Wezwanie do usunięcia wad.

Miałem podobną do Ciebie sytuację. U mnie dla odmiany podnosili - nakładka na starą drogę i chodnik.
Moje stanowisko było jasno określone - mają dopasować wjazd na posesję do wysokości nowej drogi/chodnika.
Wezwałem telefonicznie inspektora nadzoru, postawiłem warunek - albo poprawiają, albo powiadamiam nadzór budowlany. Przepychanki z nadzorem i trudności w późniejszym odbiorze robót chyba ich przekonały. Na dokładkę rozliczenie inwestycji mogłoby się przedłużyć na następny
  • Odpowiedz