Wpis z mikrobloga

Może ktoś z naiwniaków skuszonych łatwym zyskiem tu zajrzy, więc napiszę...
W lutym zeszłego roku UOKiK wytypował kolejne potencjalne piramidy finansowe. Oto co na ten temat na stronie alebank.pl :

"Kolejny sygnał ostrzegawczy to odsyłanie na stronę internetową, która nie zawiera podstawowych informacji na temat organizatora inwestycji albo nie jest prowadzona w języku polskim (jest za to dostępna np. po ukraińsku, wietnamsku, indonezyjsku), a miejsce prowadzenia działalności jest w egzotycznym kraju – najczęściej poza granicami UE."

Egzotyczny kraj to wiadomo. Ale proponuje zerknać na stronę mojakambodza.pl . Nie tyle brak tam informacji, lecz te podane są po prostu nieprawdziwe:
* silna waluta - przypomnę, że oficjalną walutą jest tam nadal Riel
* stabilny system prawny i gospodarczy - wiadomo ¯\_(ツ)_/¯

Tutaj opis tego czym jest klasyczny SCAM :)

Dalej podsumowując za portalem polityka.pl, pewien kontekst psychologiczny tego fenomenu:

"Jakim cudem ludność uwierzyła nie prezesowi wielkiego państwowego banku, a niechlujnie ubranemu, otyłemu i spoconemu facetowi, którego, poza najbliższym otoczeniem, nikt wtedy nie znał? Eksperci od psychologii i socjologii nie umieli wyjaśnić. Ale ludzie uwierzyli!"

Brzmi znajomo, prawda? Źródło tutaj

#raportzpanstwasrodka #popaswpieprz #popaswdlugach #popaswgownie #scam #uokik #azja #kambodza #finanse
  • 8
  • Odpowiedz
@cameljoe: Ale wiesz, że kto wchodzi na początku w piramidę finansową, ten z reguły wychodzi z tego zarobiony? Oczywiście potrzebny jest zdrowy rozsądek i chłodna kalkulacja...( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ten z reguły wychodzi z tego zarobiony


@szunis: tutaj musisz wnieść 40k USD/ha na początek i odczekać 3 lata do pierwszych zbiorów. Jest szansa że w czwartym roku się zwróci o ile ten 4 rok nastąpi :)
  • Odpowiedz