Wpis z mikrobloga

Logika wykopu:

- siedemnastoletni dzieciak wychodzi z karabinem na ulice w trakcie zamieszek, żeby "bronić" innych i zabija dwie osoby + rani jedną: BOHATER, DAJCIE MU MEDAL!!!
- chłop popełnia śmieszne wykroczenie i zostaje za nie brutalnie zatrzymany i uduszony na chodniku przez policję, no ale jest murzynem: zbrodniarz, zwyrodnialec, dobrze że zdechł, tfu!

#usa #bekazprawakow
lysyzlombardu - Logika wykopu:

- siedemnastoletni dzieciak wychodzi z karabinem na...

źródło: comment_1637394367EgjBr2esNThu9lB1jRrBtY.jpg

Pobierz
  • 111
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@vote_for_pedro:

W państwach totalitarnych, które mireczkowi wyżej ewidentnie się marzy.


Nic takiego mi się nie marzy. Nie w każdym państwie recydwista (zły obywatel) dostaje większy wyrok niż normalny (dobry obywatel)?

Czy bedziesz zaklinal rzeczywistosc, że jak ktoś kradnie, robi rozboje, zabija, gwalci to nie jest gorszym obywatelem od chłopa, który codziennie pracuje 7-15? XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@TenTypZez: Miał na 100%. A dziwi Cię to? W Stanach osoba czarna to przestępca z dużo większym prawdopodobienstwem niż biała. Sytuacja czarnych w USA sprawia, że dzieci wychowują się bez ojców, często w biedzie i gettach. Odsetek czarnych ojców opuszczajacyvh rodziny jest ogromny i z tego co wiem ciągle rośnie. To wszystko sprzyja rozwojowi przestępczości. A większa przestępczość wśród czarnych powoduje, że policja często inaczej ich traktuje - i ja rozumiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@TenTypZez: Tłumaczę czemu ludzie tak myślą, a nie czy to dobre czy złe. W Polsce prawie nie ma czarnych osób, więc na jakiej podstawie maja wyrobić sobie zdanie? Na podstawie newsów ze Stanów najłatwiej, bo to do nich dociera.
Czemu chcesz mi ciągle coś innego włożyć w usta niż mówię? Aż tak chcesz ze mnie zrobić rasiste, bo trzeźwo patrzę na sytuację czy o co chodzi?
Tłumaczę czemu ludzie tak myślą, a nie czy to dobre czy złe.


@DywanTv: O wręcz przeciwnie, ty uzasadniasz ich sposób myślenia.

W Polsce prawie nie ma czarnych osób, więc na jakiej podstawie maja wyrobić sobie zdanie? Na podstawie newsów ze Stanów najłatwiej, bo to do nich dociera.


@DywanTv: Na podstawie bardzo stronniczych źródeł ze swojej rasistowskiej bańki, warto zauważyć.

Aż tak chcesz ze mnie zrobić rasiste, bo trzeźwo patrzę na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@TenTypZez: Newsy są rasistowskie czy to, że czarni popełniają dużo przestępstw to po prostu fakt? Dodatkowo "wykopki" to po prostu tłum. Proste odpowiedzi i proste rozwiązania są jednymi, które wchodza w grę.

ty uzasadniasz ich sposób myślenia.


Czym się różni tłumaczenie uch sposobu myślenia od uzasadnienia ich sposobu myślenia?

Dodatkowo czemu np. prawie nie ma rasizmu wobec innych ras?
Rasistowskie jest traktowanie kogoś inaczej ze względu na to że jest innej rasy. To, że statystycznie cyganie kradną częściej niż inne mniejszości w pl, i bardziej uważam jak chodzę między nimi nie znaczy że jestem rasistą.


@ChiasmaOpticum: Jeżeli masz do czynienie z jednym konkretnym cyganem i traktujesz go gorzej, bądź z obawą ze względu na to, że inni, według ciebie jemu podobni popełniali przestęptwa to tak, jest to rasistowskie.

A traktowanie
@ChiasmaOpticum: Jeżeli nie przekłada się to na traktowanie innych i nie dajsz im tego odczuć, to w porządku. Za to sam wiesz, jak tu siedzisz, że wiele tutaj jest otwartych rasistów, co właśnie wybiło głównie po śmierci Floyda. No i nie sądzisz, że uznanie go z góry za winnego i stwierdzenie, że "należało mu się" było już przesądzone z góry, a potem jedynie szukano faktów na potwierdzenie tej tezy? Z resztą