Wpis z mikrobloga

Czy będzie wojna czy nie to już inna sprawa ale w międzyczasie afery z imigrantami Putin podpisał zmianę, która zrówna produkty przemysłowe z DNR I LNR z rosyjskimi.

Właściwie oznacza to włączenie ekonomiczne okupowanego Donbasu do Rosji.

Jednocześnie rzecznik Putina i Ławrow ogłosili, że wspieranie przez USA Ukrainy to złamanie porozumień Mińskich natomiast wspieranie przez Rosję DNR i LNR nie jest złamaniem tych porozumień.

W kwestii wojsk. To dopiero teraz widać że serio dużo jest tych wojsk przemieszczanych pod granicę z Ukrainą. Wcześniej byłem sceptycznych z racji niewielkiej liczby nagrań. Co ciekawe największy ruch jest nocą w kierunkach obwodu Woronezskiego oraz na Krym i do Rostowa nad Donem. Np. wyrzutnie Toś Buratino oraz wagony z amunicją do nich.
. Wciąż nastawiam się, że to straszenie, ale kto wie. Może za którymś razem jak tak będą straszyć to faktycznie jebnie wojna. Nikt nie wie co tych ludziom siedzi w głowie

#rosja #donbaswar #ukraina #aryoconcent #bialorus
  • 19
@Aryo: Mnie ciekawi to, że Rosja zdecydowała się nagle upublicznić korespondencję dyplomatyczną z Francją i Niemcami ws. formatu normandzkiego. To jest naprawdę grube naruszenie podstawowych norm i wygląda jakby Moskwa ten format już dokumentnie spisała na straty. A jak wymusić nowy korzystniejszy dla siebie? Eskalacją napięcia i małą (albo większą) wojenką.
@JPRW: gdzieś mi minęło że Putin właśnie ogłosił że format Normandzki wszedł w ślepy zaułek. Szukam własnej kiedy to powiedział bo jeśli dzisiaj lub wczoraj to można mieć złe przeczucia
@Brakus:

Ukraina zrobiła jeden błąd , że zgodziła się na rozbrojenie atomowe wzamian za pomoc militarna USA i reszty i teraz widać skutki...


Brak pieniędzy na utrzymanie, brak pełnego know how żeby je przerabiać, brak wsparcia międzynarodowego, brak stabilnego rządu. Zostawienie atomu byłoby bardzo głupie i bezsensowne

Chociaż Ukraińcy mogli trochę mądrzej postąpić i przekazać atom do USA, ale nie wiem czy to było mozliwe
@ortalionowy: No ale tego celu tymi metodami nie zrealizują, a wręcz przeciwnie. Niemcy i Francja teraz razem wściekłe na Rosję, która w podstawowej kwestii poufności kontaktów dyplomatycznych okazuje się niegodna zaufania, plus jeszcze to, że z treści korespondencji wynika, że Berlin i Paryż jednoznacznie stały po stronie Ukrainy a rosyjskie żądania były od razu odrzucane.
@Aryo: @JPRW: Wypchnie kolejne 1-2mln Ukrainców za granicę, zostaną tylko ruscy, to plan na odnarodowienie tych terenów, myślę, że jak zdecydują się na okupacje Ukrainy to Rosja przystopuje na 15lat. Zrobią rząd marionetkowy, nauka w szkołach tylko po rosyjsku, odciąć wszystkich od zachodu, w TV tylko po Rosyjsku.
@thetwoo: Ponoć w 2014 Putin mówił, że, jakby chciał, to w dwa tygodnie może dojść do Kijowa, a skończyło się tym, że nawet całych obwodów donieckiego i ługańskiego nie udało się opanować. A jak wyglądała armia ukraińska wtedy, a jak dzisiaj.
Wojna na pełną skalę i zamiarem przejęcia kontroli nad całym czy bodaj większością terytorium to są tak nieprawdopodobne koszty finansowe, polityczne, społeczne, że głowa mała. A potem jeszcze trzeba to
@JPRW: Ale czemu Putin wysłał na tamten świat wszystkich bardziej znanych żołnierzy/dowódców DNR i ŁNR. Ostatnim był Zacharczenko po odbiciu Dabelcewe( ͡° ͜ʖ ͡°)