Wpis z mikrobloga

@sops upadek społeczności growej miał miejsce razem z gamergate. Do dzisiaj czujemy tego pokłosie, jak chociażby review bombing the lasy od us 2 które jeśli nie było gra wybitną, to przynajmniej bardzo dobrą
@szejk_wojak o gamergate można by książkę (książki) pisać. Była to bardzo długa inna w świecie growym i nie dam rady ci tego opisać. Polecam poszperać w Internecie, na dzień dobry artykuł z wiki

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gamergate_(harassment_campaign)

Aczkolwiek nie wiem czy Ci to dużo powie.

W każdym razie, cała ta afera stworzyła dużo osobistości politycznych w internecie które skończyły albo jako pośmiewiska albo faszyści. Miło Younapopocośtam, Sargon of Akkad, The Quartering i wiele, wiele innych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Ofacet: @szejk_wojak: temu koledze co wspomniał o gamergate chyba się coś odkleiło, bo to miało na celu właśnie żeby powstawały dobre gry a nie poprawne. No ale teraz masz, wszystkie z tych ostatnich katastrof growych w założeniu bardzo wspierały niektóre grupy. Może wypadałoby tworzyć faktycznie dobry content w grach a nie wrzucać "poprawne" elementy i liczyć że te poniosą crapa.
@maczeta_krakow: Jeżeli serio myślisz że inkluzywność gier ma wymierny wpływ na ich jakość to przykro mi ziomeczku ci to zdradzać, ale prawdopodobnie #!$%@? się znasz na gierkach. Bardzo inkluzywny BF5 był bardzo dobrą grą, podobnie jak inkluzywny BF1 (a pamiętam to darcie łacha na wypoku o murzynów w tej grze xD).

Jedno nie ma związku z drugim.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szejk_wojak: ten kolega co wspomniał o gamergate to zwykły troll. Gamergate z tego co czytam było ostatnim podrygiem normalności. Natomiast upadek społeczności growej miał miejsce razem z wczesnym dostępem do komputera/internetu/gier dzieci. Rodzice nie interesują się co robi ich dziecko, i płacą za in app payments. Dalej mamy "tolerancję" korporacji tzn. Że jakiekolwiek wypowiedzenie się na temat korporacji, która wypuszcza kiepski produkt jest złe i musi zostać zmoderowane. Generalnie mamy świetny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ofacet: przeczytaj ten komentarz wyżej też. Generalnie masz rację ale to tylko jeden przykład. W BF1 z tego co pamiętam w kampanii tych rzeczy, o których piszesz chyba nie było. A jeśli chodzi o multiplayer to i tak nie grałem, i tam historyczna poprawność ma małe znaczenie. Ale generalnie taki trend łączy sie z tym co napisałem wyżej. Nie można generalizować, ale fala osób z pewnych kręgów będzie bronić deweloperów nawet
@tyrytyty:
Za słownikiem:

inkluzywny «łączący lub obejmujący jakąś całość; też: przeznaczony dla wszystkich»


#!$%@? W JAKI SPOSÓB TO EJST DOGWHISTLE XDDDDDDDDDDDDDDDD TYPIE
@tyrytyty:

nie jestem w stanie ci wytłumaczyć, nie chcę ci tego wytłumaczyć; jedyny problem że muszę dzielić z kimś takim jak ty kraj i mirko


Wow. Czyli wiesz że to jest dogwhistle, ale nie jesteś w stanie mi powiedzieć co to oznacza tak naprawdę? Imponujące.

Co lepsze, ani razu nawet nie wyraziłem swojej opinii co do inkluzywności w grach, ale widzę że sam fakt że użyłem słowka zdradza moją opinię na
@tyrytyty to na uszko ci zdradzę że byłem bardzo krytyczny chociażby wobec Battlefielda V z tego powodu. Czy chociażby gier od BioWare.

Ale ciiii, bo jeszcze ktoś pomyśli że nie jestem wściekłym lewakiem xD