Wpis z mikrobloga

Były już opłaty od m3 zuzytej wody, bo wiadomo, im częściej ktoś się kąpie tym więcej ma śmieci.
Teraz są opłaty od m2 mieszkania, bo wiadomo, im więcej ktoś ma m2 tym więcej ma śmieci.
Podobno w przyszłym roku planują wprowadzić stawkę liczoną od deklarowanej długości #!$%@?. No bo wiadomo, im ktoś ma większego tym więcej ma śmieci

#warszawa
#smieci
Pobierz robertx - Były już opłaty od m3 zuzytej wody, bo wiadomo, im częściej ktoś się kąpie ...
źródło: comment_1637312645DZsOrlozSrX6dLhJw576Nk.jpg
  • 113
Chyba jedyny sprawiedliwy system to byłaby standaryzacja worków i liczenie od sztuki.

ZALETY:
- sprawiedliwa opłata wprost proporcjonalna od ilości zapełnionych worków
- motywacja do lepszego kompresowania odpadów (zgniatanie butelek, puszek, opakowań tekturowych)
- motywacja do starannej segregacji śmieci

WADY:
- ciężkie do wprowadzenia i kontroli. Zapewne każdy mieszkaniec musiałby otrzymać znakowane worki (QR) na każdy typ odpadów i później trzeba by to jakoś sczytywać np. wrzucając do kontenera, albo w sortowni.
@WykopowyDzban: Jest jeszcze jeden sposób, przezajebiście prosty i w 100% skuteczny.
Wprowadzić w całej Polsce dokument - coś jak obecny paszport covidowy - potwierdzający, że dana osoba ma opłacone na dany rok śmieci. Nie ważne gdzie, czy w Pcimiu dolnym czy w Warszawie - zapłacone, to zapłacone. Jak nie ma, to postępowanie wyjaśniające co robi ze swoimi śmieciami i adekwatna kara. I kontrolować to przy każdej możliwej okazji, przy legitymowaniu przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: ja na wsi, Wlkp here płacę obecnie 135 złotych, a od stycznia ma być 165 złotych na miesiąc, za całe gospodarstwo domowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: taniocha, ja obecnie bule 24zl osobę. Cztery osoby to masz 96zl. Podlasie

Podejrzewasz choć z czego wynikać może pobieranie opłat w Warszawie od zużycia wody lub powierzchni?hmm bo ja podejrzewam
@xdrcftvgy: Problem jest w tym, że tyle samo zapłaci 4 czy 5 osobowa rodzina mieszkająca w domku jednorodzinnym co babcia na emeryturze która również mieszka w domku. 107 na 5 osób to trochę ponad 20 zł za osobę. 107 na jedną staruszkę to ciągle 107 zł.

podziękujcie obrotnym cwaniakom


@Inboxie: Jak długo głupotę i niekompetencję władzy będziemy tłumaczyli tym co robi sąsiad czy sąsiadka?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@robertx: najbardziej sprawiedliwe było by po prostu od osoby. Niestety wtedy cwaniaki by deklarowały ze mieszka tutaj jedna osoba a mieszkały by trzy. Dlatego właśnie od metra zużytej wody liczenie jest w miarę rozsądne. Nie jest idealne i super sprawiedliwe ale nie wiem jaki system byłby bardziej sprawiedliwy. Chyba tylko zamykany prywatny pojemnik i wtedy liczymy od m3 śmieci.
Chyba tylko zamykany prywatny pojemnik i wtedy liczymy od m3 śmieci.


@Tiberian: W ten sposób śmieci będą lądować w piecach i w lasach

cwaniaki zamiast deklarować prawdziwa ilość osób to kombinują i zgłaszają dwie mniej itp. Stąd pomysł od wody czy powierzchni


@xdrcftvgy: To może wystarczyłoby to weryfikować? Tylko tyle i aż tyle. Uderzyłoby to bezpośrednio w osoby "kombinujące" a nie we wszystkich mieszkańców stosując odpowiedzialność zbiorową.

No chyba, że