Wpis z mikrobloga

jeśli wydaje ci się, że w swojej pracy jesteś niezastąpiony, a twoje odejście oznaczałoby katastrofę dla firmy, to na 99% jesteś w błędzie. pracowałem już z kilkoma takimi osobami, które lubią tworzyć wokół siebie wrażenie bycia niezastąpionym, które wierzą, że nikt nie wykona ich pracy lepiej od nich samych, dlatego niechętnie dzielą się swoimi zdaniami, sprawiając tym samym, że ludzie w biurze uważają pracę Anety za w #!$%@? trudną. co ona w ogóle tam robi? nikt nie wie, bo Aneta nie chce tłumaczyć, bo i tak nikt nie zrobi lepiej od niej. Aneta planuje urlop tak, żeby jej praca nie musiała być robiona przez nikogo innego, ona zrobi jak wróci, albo będzie się logować z urlopu. Aneta jest totalnie niezastąpiona i firma bez niej rozlecialaby się w #!$%@?. a potem Aneta przeżywa wypalenie, w końcu rzuca wypowiedzenie z nadzieją na podwyżkę, której nie dostaje, albo po prostu umiera. i przez chwilę jest lament, ale szybko okazuje się, że Piotrek wciąga połowę jej obowiązków dupą, reszta zadań jest rozdzielona na resztę zespołu i Anety jakoś tak jakby nie brakuje wcale? jeśli trzęsiesz dupą, że twoja Aneta opuści zespół, nie martw się, poradzisz sobie, a jak nie, to też poszukasz nowej pracki. a jeśli to ty jesteś Anetą, to wiedz, że jesteś zastąpiona, możesz śmiało szukać nowej pracy #pracbaza
kilogram - jeśli wydaje ci się, że w swojej pracy jesteś niezastąpiony, a twoje odejś...

źródło: comment_1637268141cabDZzdES3ZupEu8kfbyID.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
szybko okazuje się, że Piotrek wciąga połowę jej obowiązków dupą, reszta zadań jest rozdzielona na resztę zespołu i Anety jakoś tak jakby nie brakuje wcale


@kilogram: i to jest najgorsze co może być bo wtedy sobie pan janusz uświadamia że tak naprawdę aneta nigdy nie była potrzebna i nie trzeba nikogo za jej zastępstwo więc pozostali dostają dodatkowe obowiązki za tę samą kasę
  • Odpowiedz
@kilogram: jak ktoś jest "niezastąpiony", to znaczy, że źle wykonuje swoją pracę.
Dobrze wykonana praca to praca dobrze udokumentowana, którą ktoś inny bez problemu przejmie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wogybogy: Bzdura. Prosty przykład - medycyna - pacjent ma być tak ogarnięty żeby kolejny medyk przejmując opiekę nad nim miał jasną sytuację kliniczną i na jakim etapie udzielania pomocy/leczenia jest pacjent. Najgorsi są ludzie z mentalnością dr House'a czy innego the good doctor.
  • Odpowiedz
wszystkiego nie mam zamiaru przekazywać innym jak będę ewentualnie odchodził z pracy.


@Wogybogy: dobrze, tylko jak ktoś sobie zagarnia całą robotę dla siebie i robi non stop to samo, to jasne, że sobie wypracuje jakiś schemat, ale ja z podobnymi kompetencjami też mogę przejąć twoją pracę i wypracować schemat
  • Odpowiedz