Wpis z mikrobloga

Jest taka jazda. Mam oczyszczalnie ścieków z drenażem, osadnik z reaktorem prawie 3000l. Nie potrzebowałem żadnego pozwolenia na to, tylko zgłoszenie jest wymagane, a nawet tego nie robiłem bo miałem w projekcie dołączone.

Złożyłem wniosek o moja woda i chciałem sobie wykonać podobną instalacje na deszczówkę, zbiornik 3400l i drenaże. We wniosku o płatność jest że musze dostarczyć pozwolenia na budowę/zgłoszenie lub zaświadczenia że zgłoszenia/pozwolenia nie trzeba i co się okazuje.

1. Zbiornik wymaga pozwolenia (nie zgłoszenia!) na budowę
2. Drenaż wymaga pozwolenia wodnoprawnego a żeby to uzyskać trzeba zrobić operat wodnoprawny(1500+200)

I teraz z informacji które pozyskałem mogę taka instalacje wykonać na zgłoszenie jako oczyszczalnie ścieków tylko potrzebuje opis techniczny takiej "oczyszczalni". Chciałbym żeby opis był zgodny z prawdą czyli zwykły zbiornik 3400l, przepustowość do 5m3, do oczyszczalni można jedynie odprowadzać wody opadowe. Czy taka "oczyszczalnia" na wody opadowe przejdzie? Czy ktoś testował taki schemat?

#mojawoda #pozwolenienabudowe #budowadomu
  • 5
@zibizz1: Mam podobny problem. Dostałem dofinansowanie z mojej wody, ale jeżeli odprowadzasz deszczówkę do gruntu to potrzebujesz to pozwolenie wodnoprawne i dupa. Wiec u mnie juz olalem temat, stracilem 2k biorac fakture na roboty ktorych juz nie odzyskam. I tak to sie kreci w tym kraju
@zibizz1: @lukastrz: w którym miejscu umowy macie cokolwiek o tym, że musicie mieć to zalegalizowane?

Wypłata zostanie zrealizowana za wykonane i odebrane zadanie, po przedłożeniu przez Pana

wniosku o płatność wraz z załączonymi dokumentami:

1. Faktury/rachunki wraz z dowodami zapłaty (jeśli faktura została opłacona gotówką ale

nie ma zapisu "zapłacono" również należy dołączyć potwierdzenie zapłaty - dokument

KP).

2. Protokół odbioru końcowego lub oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji.

3. Umowa
@ThorPL: w zależności od województwa, każdy sobie inaczej określił co chce

1. Oryginały wszystkich faktur/rachunków wraz z dowodami zapłaty. Jeśli faktura została opłacona gotówką i nie posiada odrębnego potwierdzenia zapłaty, zapis na fakturze potwierdzający dokonanie zapłaty.

2. Kserokopia protokołu odbioru końcowego poświadczona przez Beneficjenta za zgodność z oryginałem lub oświadczenie o samodzielnym montażu.

3. Kserokopia umowy z wykonawcą (jeżeli została zawarta).

4. Dokumentacja fotograficzna z realizacji zadania opatrzona datą.

5. Kserokopia
@ThorPL: No i teraz jest taka lipa że dotacja nie starczy żeby to zrobić zgodnie z prawem. A nawet minister w odpowiedzi na interpelacje odpowiedział że nie powinno być potrzebne pozwolenie na zbiornik do deszczówki bo przecież na szambo do 10m3 nie jest potrzebne pozwolenie i że trzeba wprowadzić poprawkę do prawa, ale już rok wprowadzają i cos im utknęło, a instytucje trzymają się prawa które jest obecnie a nie tego