Wpis z mikrobloga

#it #bezpieczenstwo #programista15k
Moja firma utworzyła nowe stanowisko Młodszego Specjalisty ds. Bezpieczeństwa i z tego co wiem są otwarci na nowicjuszy. Tak się składa że ja próbuję się przebranżowić a praca w tej firmie mi odpowiada tylko na obecnym stanowisku mam już 0 szans na rozwój. Czy jest tu jakaś dobra dusza która interesuje się tym, wie jakie pytania mogą paść na rekrutacji albo co mogę powiedzieć? Mogę pokazać na PW wymagania jakie postawili, bo chcę o tym poczytać.
  • 20
@daddyissues_: Podrzuć na PW, bo ciekaw jestem.

A co do IT ogółem, to wszystkie techniczne rzeczy raczej są tylko dpa ludzi, którzy je naprawdę lubią. Programowanie na pewno, security chyba też, zależy co to dokładnie jest.

Tak czy inaczej - zastanów się, czy to Ci się podoba.
@daddyissues_: Młodszy Specjalista ds. Bezpieczeństwa to trochę jak kardiochirurgia po kursie wieczorowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Security to chyba najbardziej wymagający obszar w IT, nie wiem jaka firma zatrudnia na tej pozycji osoby bez doświadczenia. Front end / back end / sieci - trzeba ogarnąć wszystkie te działki, aby bez kompleksów zająć się bezpieczeństwem.
@daddyissues_: wszystko zależy od tego jaki masz background w IT i co już potrafisz. Ja na przykład nie uznaję czegoś takiego jak młodszy specjalista ds. bezpieczeństwa (1,2,3 linia oczywiście tak), czy (o zgrozo) junior pentester. Większość wymagań na tego typu stanowiska są przeważnie takie same jak na "normalne" stanowisko. Jedyna różnica jest taka, że dostajesz nieco łatwiejsze taski i masz okazję się trochę poduczyć pod okiem bardziej wyszkolonych ludzi. Chyba, że
@PiersiowkaPelnaZiol:

a wszedzie co szukają na juniorów mówią że wystarczą ctfy + sieci

ja tego nie napisałem, a niemniej wprowadza to w błąd. Co z tego, że wyżej jest coś o wyszukiwarce urządzeń sieciowych, czy owaspie jak zostało to już napisane w kontekście samej pracy, a nie wymagań rekrutacji.

+ nie przywołałem tutaj thm jako platformy do nauki przeprowadzania pentestów, tylko do wdrożenia się w SOC 1L, czyli biorę pod uwagę