Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie do #gielda ale bardziej też do #kryptowaluty
Chodzi o to,że w tym roku najwięcej włożyłem e krypto. Nawet mamie założyłem konto i sobie tam już uzbierała +45%. I mam dylemat
Bo wiem,że jeśli w tym roku do grudnia wyjmę tyle samo włożyłem to podatku nie ma. Gdy nic nie wyjmę,to będzie ujemny do odpisania 50% przez 5 lat
Ale co będzie za rok ( od stycznia 2022)? Każda wyjęte złotówka z konta już jest opodatkowana ( o ile znów nie 'doladuje konto').
Czy może nadal mogę wyciągnąć z giełdy tak długo jak kapitał wyciągnięty z giełdy nie będzie większy niż ten włożony?
Ciężko znaleźć na YT coś o tym jak to wygląda w strategii długofalowej,a to co jest często tyczy giełdy klasycznej, która nie do końca pokrywa się giełda kryptowalut
Dzięki
#pytanie #podatki #ekonomia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619463c16d062d000ad45b76
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania o co chodzi z tym?

do odpisania 50% przez 5 lat


Bo z tego co się orientuję, to po prostu jeśli w następnym roku wyciągniesz więcej niż włożyłeś do tej pory z poprzednimi latami włącznie to od tego masz 19% podatku Belki a nie jakieś 50% nie wiadomo skąd. No i te 5 lat? Tak jest na rynkach tradycyjnych a nie krypto. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi proszę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Kupno nie jest stratą którą sie wykazuje w zeznaniu podatkowym. Dopiero po sprzedaży możesz mieć stratę lub dochód. Pamiętaj że jeśli kupujesz i sprzedajesz krypto w walucie innej niż PLN, (nie znam sie na krypto ale podejrzewam że jest na pewno przewalutowanie) powinieneś uwzględnić zmianę kursu, bo na tym również mogłeś zarobić lub stracić.
Tak jak kupując 1 akcje np Tesli po 100$ gdy 1 USD jest po 4
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Kryptowaluty rozlicza się inaczej niż akcje i inaczej niż zyski w przedsiębiorstwie.

Biorę pod uwagę tylko sytuację gdy wypłacam na Polskie konto', bo to co się dzieje na giełdzie nie ma znaczenia

Kolejna głupota, wpłaty i wypłaty z konta nie mają żadnego znaczenia, liczy się kupno/sprzedaż za fiaty.

Kolego zamiast błądzić po iternecie przetraw sobie jeden tutorial od osoby kompetentnej w temacie (np Marcelina Szwed-Ziemichód do znalelezienia na yt).
  • Odpowiedz
GwiezdnaMucha: Nie wiem czy na wykopie problem jest z tymi co dają atencję czy tymi ci tworzą wpisy - o patrzcie zło jest złe. Ale ja nic je zrobię,bo jestem ... Albo inna wymówka. Dziś widać to doskonale.
O fliperów na wigilię zaproszę hehehe


Patrzcie,ktoś źle parkuje,pajac! Jestem tym, który jest dobry!
  • Odpowiedz