Wpis z mikrobloga

@Wuja66: wątpię, tak to pociągnęli że nie każdy będzie miał, w ogóle to postawili słupy w wiosce pod tą instalację, później słupy wykopano i teraz niby się dogadują z pge aby ich słupów użyć, wątpię w to bardzo tym bardizej że do mnie nie podciągnęli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wuja66: Budynek obok światłowód ma, więc no jest dla ludzi. Problem w tym, że tamten budynek jest prywatny, że tak to określę i wszystkie mieszkania są raczej wynajmowane.
Inne budynki też z tego co widziałem powoli są podłączane.

Możliwe, że u mnie Orange uznało inwestycję w budynek za mało opłacalną albo mają jakieś określone etapy inwestycji. Niestety dodatkowo sporo u mnie osób starszych, które nie są targetem światłowodu.

Tak czy inaczej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wuja66: O czyli jest jednak nadzieja. Myślałem, że jak minęły prawie 2 lata to już po ptokach, ale obym się mylił.

Niemniej nie ukrywam, że sytuacja według mnie trochę absurdalna sama w sobie, bo nieraz moi znajomi z wiosek w Lubelskim mają 1Gbps, a ja w centrum Lublina co najwyżej 20Mbps od Orange. Zresztą teraz i tak jadę na LTE, bo z montażem Neostrady są problemy, ponieważ rura na przewód prowadzony
@Masterpolska94 to normalne procedury. Najpierw projekt, później realizacja. Jeśli się okazuje że są jakieś niedroznosci i nie ma możliwości prowadzenia kabli to takie opóźnienia są normalne, bo trzeba powtarzać procedurę, aż do akceptacji właściciela
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rewq4413: No w moim przypadku to problem głównie się tyczy instalacji Neostrady, bo póki co w moim bloku jedynie ta usługa jest dostępna.
Z tym, że właśnie nawet po napisaniu tego pisma do urzędu i otrzymaniu odpowiedzi nie wiem co dalej. Oni napisali, żeby operator złożył wniosek o wykonanie instalacji wraz z dokumentacją projektową.

Tak myślę, żeby po prostu udać się do salonu Orange i zapytać czy jakbym chciał założyć Neostradę,
@Masterpolska94 z mojego doswiadczenia budynkami UM to miasto zawsze wydaje zgody na wszystko co się da i nie stwarza problemów. Wyjścia sa dwa. Albo projektant olewa temat, albo Orange wie cos wiecej, czego Wy nie wiecie odnosnie przyłącza do budynku.

Wspominales ze budynek obok został podłączony, ale czy ten budynek obok jest klatka w klatke czy to osobny obiekt budowlany?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rewq4413: Z tym budynkiem to właśnie jest tak, że zarówno mój jak i ten obok to kamienice.
Wygląda to w ten sposób, że moja kamienica i ta druga są złączone jak to z kamienicami zazwyczaj bywa, jednak to dwa oddzielne budynki.

Nie wiem dokładnie jak u mnie to wszystko wygląda, ale wątpię by były jakieś ogromne problemy. Rozmawiałem z jednym technikiem i on mówił, że tu tylko trzeba zgody właściciela i
@Masterpolska94 kamienica nie jest czasem objęta jakimś nadzorem konserwatorskim?
To że jest po remoncie tez nie jest bez znaczenia, bo często właściciele mówią, że "tak być nie może, bo nie po to robiliśmy remont" ..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rewq4413: Zdaje mi się, że raczej nie ma nadzoru. Jak pisałem kamienica należy do miasta i nie wygląda na jakąś szczególną. Jest z końcówki XIX wieku, ala nie wyróżnia się niczym. Nie znam szczegółów jak ci konserwatorzy ewentualnie rozpatrują kategorie utrzymania kamienic w określonym stanie, ale ta raczej nie podlega żadnym restrykcjom, bo zbyt dużo tu elementów nowoczesnych.