Wpis z mikrobloga

Na 17 listopada 2021 roku Trybunał Konstytucyjny w wielkim pośpiechu wyznaczył posiedzenie, na którym ma rozstrzygać o konstytucyjności niektórych przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej. Pod lupę weźmie m.in. art 23 - ten sam, który stał się podstawą złożenia przez nas subsydiarnego aktu oskarżenia przeciwko Zarządowi Fundacji Lux Veritatis. Sejm w panice przyjmuje swoje stanowisko na dzień przed rozprawą. Może właśnie z tego wynika ten pośpiech, by 9 grudnia nie było już podstaw do wydania wyroku niekorzystnego dla Tadeusza Rydzyka?

Więcej oraz o pewnym rozdwojeniu w stanowiskach Sejmu: Polska mówi „pa” jawności i praworządności

Info o środowym proteście.
Link do wydarzenia na Fb.

Wołam:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #trybunalkonstytucyjny #luxveritatis
  • 23
  • Odpowiedz
Sejm w panice przyjmuje swoje stanowisko na dzień przed rozprawą. Może właśnie z tego wynika ten pośpiech, by 9 grudnia nie było już podstaw do wydania wyroku niekorzystnego dla Tadeusza Rydzyka?


@Watchdog_Polska: oj tam, oj tam. Zwyczajnie dostosowują prawo żeby rosjanie czuli się jak u siebie, a wy wyciągacie jakieś pochopne wnioski że to o tadełusza chodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wciąż zapraszamy w środę pod TK


@Watchdog_Polska: będę z wami tylko duchem bo jednak pracuję dla tych złych uzurpatorów z UE i szkoda mi urlopu na protestowanie w imieniu czegoś, do czego polacy zwyczajnie nie dorośli. Trzymam kciuki, bo też często z informacji publicznej korzystam, ale co z tego skoro nawet jak jakiemuś dzbanowi potem pokazuje papiery które dostałem i tłumaczę co z nich wynika to i tak na koniec
  • Odpowiedz