Wpis z mikrobloga

Mircy pijcie kompot ze mną! #chwalesie

Dotychczasowo pracowałem przed komputerem jako grafik DTP, potem postprodukcja wideo oraz operator od czasu do czasu.

Jak się rozkręcił COVID akurat nie było mnie pół roku w kraju i wróciłem do niczego. Rok bezrobocia, życie z oszczędności i... Własna DG. Co dokładnie? #stolarnia

Odkąd zacząłem pracować przy komputerze myślałem o tym jak moje biurko jest #!$%@? i nie wygodne oraz jak trudno znaleźć coś spełniające moje wymagania. Tak narodziła się chęć zrobienia własnych mebli i to nie byle paździerzówy a mebli rzemieślniczych- robionych od podstaw, z dobrej jakości materiałów i maksymalnie dopasowanych do potrzeb klienta.

Poniżej pierwsze biurko, które zrobiłem na zamówienie od 0.

Wymiary:
- wysokość biurka 79cm
- blat 140x80cm
- szuflada 35x10x50cm
- półka 41x71cm

Materiał:
- blat: sklejka brzozowa suchotrwała 18mm (kolor dąb)
- rama: profil stalowy 60x20x2mm, drut 6mm, nakrętka M8 (uchwyt na kable)

Szuflada z systemem push to open, front zlicowany z krawędzią biurka.

Więcej zdjęć w komentarzu
Pobierz
źródło: comment_1636961797vvG7lGDZMAS0Q25A6SfMW3.jpg
  • 19
@Barto_ oczywiście, sam oponowałem tylko za lakierem bezbarwnym by wzmocnić kontrast ale też przyznam że jestem zadowolony z tego jak wyszedł ten kolor, zwłaszcza na krawędzi gdzie lakierobejca podbiła ciemne warstwy sklejki. No ale jak zaznaczyłem; maksimum dopasowania do potrzeb klienta :D
@JohnShelby ano bo przyszedł, narysował i jedyna różnica że krawędzie biurka, w stosunku do rysunku, są proste. No i przede wszystkim sam spawałem profile więc nie ograniczały mnie gotowe wymiary prefabrykatów.

A jak Ty byś zrobił inaczej to rób, nic nie stoi na drodze :D