Wpis z mikrobloga

Mirki, sytuacja wygląda tak, w środę rejestrowałem samochód (busa) sprowadzonego z Niemiec. Ojciec mi mówił żebym od razu podjechał do ubezpieczalni kupić OC, ale że nie miałem przy sobie gotówki to tego nie zrobiłem i mówię a zrobię to po świętach. Teraz się mnie pyta czy to zrobiłem, ja mówię ze nie a on, że za to jest teraz spora kara. Poczytałem no i rzeczywiście tak jest xD teraz pytanie, jest szansa jakoś uniknąć tej kary za wykupienie oc po terminie czy nie ma szans? #samochody #kiciochpyta #motoryzacja #ubezpieczenia
  • 11
@ElChapoxx: kiepski urzędnik przy rejestracji powinien sprawdzić potwierdzenie OC lub w przypadku jego braku poinformować o konieczności ubezpieczenia. Kara od 1040 do ponad 5000 jeśli to sprawdzą, ubezpiecz i licz na to że nie sprawdza lub spytaj o możliwość ubezpieczenia z wcześniejszą data ale w to wątpię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElChapoxx: Zobacz dokładnie daty, ile się spóźniłeś. Jeżeli dostaniesz maksymalna karę to podejrzewam, że da się ją podzielić na raty. Może da się wnieść o jej obniżenie ze względu na trudnią sytuację życiową (jak coś sciemnisz).
@mkorsov: Rejestrowałem w środę czyli 10.11, spóźnienie 5 dni by było jak jutro zarejestruje. To dostawczy także czytałem ze 1500zl kary, jeśli 2 tygodnie przekroczy to wtedy 5k
@ElChapoxx: Wykupuj jak najszybciej, wydaje mi się że jest szansa bo system UFG automatycznie sprawdza przerwy w ubezpieczeniu a chyba nie jest zintegrowany z bazą cepik i daty pierwszej rejestracji nie sprawdzi więc jesteś jakby w luce. Co prawda urzędniczka przy odbiorze twardego dowodu może chcieć sprawdzić czy masz OC i wtedy lepiej ściemniaj że kupiłeś zdalnie i nie masz drukarki to może odpuści i ci się upiecze. A na przyszłość