Wpis z mikrobloga

Im częściej oglądam tego typu materiały https://www.youtube.com/watch?v=JHDkALRz5Rk tym częściej odnoszę wrażenie ze USA to kraj trzeciego świata, moze ktoś odmieni moje zdanie ale akcje typu, że w wielkim namiocie na raz wykonuje sie dziesiątki zabiegów dentystycznych i ludzie koczują pod tymi namiotami żeby tylko miec możliwość leczenia jest jak scena prosto z Afryki, ogólnie nie jestem w stanie zrozumieć ze sie tam ludzie nie buntują, jak duza czesc społeczeństwa wybiera pomiędzy kupnem leków a jedzeniem, jakim cudem dopuścili do tego zeby był tak taki monopol na zdrowie (w krajach wysokorozwiniętych powinien być duży dostęp do edukacji. a tym samym więcej lekarzy, a to by sprawiło, dostęp do lekarzy byłby łatwiejszy, w stanach jakby jest odwrotnie), albo kobieta pomimo tego ze pracuje nie stać ją na wynajem pokoju i musi mieszkać w aucie.

#usa #zdrowie #patologia #przemyslenia #ameryka
  • 6
@cerbera: a w jakim stanie mieszkasz? Informacje, które czytam/oglądam/słucham są głownie z NY i Kalifornia, chyba najbardziej mnie własnie przeraża ta Kalifornia, może dlatego jest tam tak dużo bezdomnych bo jest tam cały rok ciepło, zresztą statystki też robią swoje np ze w USA jest jedna z najdroższych cen w stomatologii
@plotka: Dentyści mają stawki narzucane przez firmy ubezbieczeniowe i niższe dla klientów płacących z własnej kieszeni. Moja dentystka też oferuje rozłożenie większych zabiegów na raty.
Żeby zobaczyć i zrozumieć co tu się dzieje, to naprawdę trzeba przyjechać i z nimi porozmawiać. Mieszkam pod Vancouver i kiedyś spotkałem małżeństwo na emeryturze, które zamieniło przytulne wynajmowane mieszkanie pod Toronto, na życie pod chmurką w mojej okolicy. Kiedy zapytałem dlaczego, odpowiedzieli klimat i na