Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirabelki z tagu #medycyna

Miałem dość wysoką gorączkę (38.8), uczucie flegmy w gardle oraz ból węzłów chłonnych. Skonsultowałem się z lekarzem i ta zaleciła test na #covid. Dostałem numer skierowania i jutro idę do jakiejś placówki w #krakow. Na #ikp info, że moja kwarantanna będzie trwać 9 dni od 11.11., czyli do 20. Dodam, że jestem zaszczepiony, a lekarka o tym wiedziała. I teraz mam kilka pytań:

1. Czy zaszczepieni domownicy, którzy ze mną mieszkają, też mają mieć kwarantannę?
2. Co mam zrobić na apce "Kwarantanna domowa", jeżeli przyjdzie powiadomienie o zdjęciu, a ja będę w drodze na wymaz?
3. Czy to obojętne, do którego punktu pójdę, jeżeli mam skierowanie (Spóźniłem się na to "zalecane" miejsce, gdzie miałem mieć wymaz dziś)?
4. Czy jeżeli test wyjdzie pozytywny, to kwarantanna w dalszym ciągu będzie trwać do 20?
5. Ile czeka się na wynik testu?

#koronawirus #kwarantanna #covid #medycyna #lekarze #ikp #covid19

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #618d71fc412b5f000aa8cac2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 6
1. Jest to absurdalne, ale na chwilę obecną nie 2. Marne szanse, poza tym niewykonanie „zadania” jedynie niby informuje tylko policję, że powinni Cię skontrolować; jakoś śmiem wątpić, że przyjadą w 5 minut, a jak coś masz rozsądne wytłumaczenie 3. Obojętne. Wprost na stronie rządowej napisane. 4. 10 dni od dodatniego wyniku testu 5. Wynik obecnie tego samego dnia.
@Karol1337: 2. ja miałem powiadomienie żeby zrobić zdjęcie dosłownie w momencie pobierania wymazu. Facet w punkcie mi powiedział żeby olać, bo i tak mają informację o pobraniu wymazu w danej chwili. Co najwyżej można było się spodziewać telefonu z sanepidu/kontroli policji, ale u mnie nic takiego się nie wydarzyło (kwiecień)
@AnonimoweMirkoWyznania: Moja żona ma dzisiaj ostatni dzien kwarantanny po pozytywnym wyniku (ja tez miałem covid z objawami ale, ze się nie testowałem i bylem szczepiony to nie miałem kwarantanny ️) i przez cały okres policja nie zadzwoniła ani razu, zadanie ze zdjęciem miała tylko w pierwszy dniu. Generalnie ani policja ani sanepid już nie ogarniają sytuacji wiec nie ma się co przejmować, a nawet jeśli zadzwoni do Ciebie policja i
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja dzisiaj poczulem sie zle, a jestem zaczipowany. Podejrzewam jaka grypa bo kaszel, katar, goraczka 39.4 i co najgorsze takiue problemy z oddychaniem, ze postanowilem sie przejsc do rydygiera na te swiateczna i nocna pomoc u doktora, zajebiscie mily i pomocny. Dostalem jakis zastrzyk, ktory trwal dosc dlugo i jakas tabletke, goraczka spadla i mozna bylo juz jakos oddychac. Najlepsze w tym wszystkim, jak doktor kazal po badaniu poczekac na
@AnonimoweMirkoWyznania: dopuki nie będziesz miał wyniku pozytywnego niczego nie instaluj.
Ja miałem test o 14 a na drugi dzień rano był wynik, poinformują cię kiedy wynik przy pobieraniu wymazu.
Do mnie dzwoniła policja 4 dni pomimo negatywnego wyniku, więc oni mają słaba bazę danych. Ale jak mówiłem, że mam negatywny test to tylko dziękowali za informację.