Wpis z mikrobloga

Pracuje w IT jako senior. Mamo około 30
lat. Od kilku lat fantazjuje nad studiami inżynierskimi (wcześniej nigdy nie studiowałem). Bardziej w kierunku elektronika/robotyka niż informatyka. Studiów w karierze nie potrzebuje, bo jedyny dalszy rozwój to w zasadzie tylko zarządzanie. Ciekawi mnie jednak świat inżynierii, lubię wiedzieć jak coś działa i chciałbym mieć solidne podstawy do zrozumienia bardziej zaawansowanych konceptów. Czy studia w moim przypadku maja sens czy może je błędnie idealizuje?

#studia #inzynieria #pw
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@humbleham: jeśli chcesz mieć inż. przy nazwisku i masz 30 lat zrób sobie ZiIP oszczędzi Ci to wiele rozczarowań coś posłuchasz, coś Ci pokażą, a ominie Cię wiele przykrych przedmiotów, które na zaocznych ciężko realizować, a zaliczyć będziesz musiał.
@humbleham: Nie wiem na ile to dobry pomysl isc na studia inzynierskie dla rozrywki, ale jak juz to wybieralbym sie na mechatronike, tam jest po trochu wszystkiego wiec znajdziesz cos dla siebie. No i poznasz ciekawych ludzi, nie wiem czy na wszystkich uczelniach tak jest, ale na mechatronike ida czesto ludzie z zamilowaniem do techniki, a nie dla papieru.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@humbleham: Bo masz podstawy jak na każdych inżynierskich, a resztę przedmiotów w miarę łatwo zdać można je zrobić w miarę 4fun. Jak chcesz #!$%@?ć jak Beduin to weź Mechatronikę, Automatykę i Robotykę, Budowę Maszyn lub Budownictwo, nauczą Cię rysować, liczyć rzeczy o których Ci się nie śniło, wtłoczą Ci masę nieżyciowej wiedzy. Jeśli nie wiążesz z tym przyszłości to po co Ci taki masochizm. Jak już wybierasz to weź jakaś w