Wpis z mikrobloga

@John_Clin: btw - to typowy teleskop astro? i na ptaki zerkasz dla zabawy czy też cie interesują?

@MechanicznaPitaja: tak, obcy to naukowy termin. w ogóle temat jest ciekawy, bo można pod tym kątem rozkminić sobie historię i wpływ norki amerykańskiej, szczura, ale też dla porównania szakala i dzięcioła białoszyjego :) ciekawa?
@alwykop: Tak, Celestron Travel Scooe przybliżenie niewiele lepsze jak lornetki ale komfort oglądania znacznie lepszy bo stoi na statywie i nie trzęsie. I w zestawie plecak, po zlozeniu to maleństwo wiec wożę w samochodzie ten teleskop, siedzonko z decathlona i jak coś ciekawego na trasie widzę to zatrzymuje się i oglądam - petarda. Ptakami trochę zaczynam sie interesować.
@John_Clin: Ciekawy pomysł z tym wożeniem w aucie. Nie wiesz jak na drgania wozu zareaguje optyka? Masz jakieś zabezpieczenia? Ja zerkam w niebo czasem swoją swoją ptasią lunetą na dość proste, bliskie obiekty (np Saturn, Jowisz, Neowise ;) )
@alwykop: Teleskop jest owinięty w tym plecaczku folia z dużymi bablami. Woziłem z dobry rok i nic się nie stało. Gorzej jak raz wziąłem na nocne siedzibie na płazy - mimo braku wiatru wszędzie powychodził piasek. Teraz mam w domu bo chce zrobić składane ramie na balkonie do tego teleskopu bo ten trójnóg trochę miejsca zajmuje na balkonie.