Wpis z mikrobloga

#gry #strategie #europauniversalis

@Vinniczek: Mówisz, że grając Anglią brałeś tylko defensywe z wojennych pomysłów? I nie byłeś brutalnie miażdżony przez Francję i Hiszpanię?

Bo ja mam politykę Quality i w starciu z Hiszpanami nawet nie ma o czym mówić. Tylko na morzu mam z nimi szanse. Mają irracjonalnie wielki manpower i w dodatku bardzo mocne wojsko.
  • 11
@Khaine:

Z Francją wygrałem wojnę stuletnią, więc nikt nie sprawiał mi kłopotu :D

Francja jest bardzo silna, trzeba porządnego sojuszu i po wygranej rozbijać ją na mniejsze księstwa. Zresztą, grając Brytanią nikt nie ma prawa Ci wjechać na wyspy więc jesteś bezpieczny :D
@Vinniczek: Wiesz może które prowincje mają złoto? :P Nadziałem się przypadkiem na jedną w ameryce pd. ze złotem i mi #!$%@?ła profity w kosmos. Jakbym miał jeszcze ze 2-3 takie to bym się nie obraził. W sumie to mogłem mieć, ale nie chciałem masakrować inków i ich zwasalizowałem. Co nie znaczy, że nie mogę ich skopać, bo mają akurat 4 złotonośne prowincje ;) Ale daleko dosyć.

W jaki sposób mogę się
@Khaine:

Jak zwasalizowałeś to możesz ich po prostu wchłonąć, musisz tylko inflacji wtedy pilnować. W Ameryce południowej też można w koloniach trafić randomowo na złoto, jak i w Afryce.

Do Azji? Ja kolonizuje trochę w Afrycę, potem zaraz przy Zatoce Adeńskiej, Cejlon, coś tam w Indonezji i potem Chiny. Japonii nie warto ruszać moim zdaniem - za to Chiny mają pełno ceramiki :D