Wpis z mikrobloga

#przeszedlem A Plague Tale: Innocence

XIV wieczna Francja. Czasy dżumy. Świetny pomysł na lokalizację dla gry.

Kierujemy losami rodzeństwa, które musi radzić sobie nie tylko ze szczurami, ale i z Inkwizycją, która wydaje się aż zanadto interesować naszym małym towarzyszem.

Zacznijmy od stron niepodważalnie dobrych. Grafika, voice acting, umiejscowienie akcji, relacje między bohaterami, design i klimacik - wszystko jest na miejscu. Fabuła - przynajmniej mnie - zaciekawiła od razu. I choć podlana jest fantastyką to chce się ją popychać do przodu.

Z gameplayem już ciut gorzej. Gra to liniowa mieszanka prostej skradanki z niewielką ilością walki, minimalnym craftingiem i zagadkami logicznymi. Skradanki dość prostej, choć z czasem zaczyna trochę ewoluować o nowe elementy, dzięki temu nie zaczyna aż tak szybko nużyć.

Najsłabiej w mojej opinii wypadają zagadki. Potencjał mają mega przyzwoity, ale sposób ich realizacji i wynikająca z tego faktu liniowość sprawiają, że nie stanowią absolutnie żadnego wyzwania.

Sama gra w 90% jest prosta, ostatnia godzina dopiero podkręca tempo i sprawdza jak przyswoiliśmy wszystkie zdolności. Zdecydowanie za późno, prosiło się o to o wiele szybciej.

Liniowość rozgrywki sprawia, że jest to w zasadzie jednorazowa przygoda na około 10 godzin. Warto? Dla klimaciku i historii zdecydowanie warto, gameplay jest tu bardziej na doczepkę, nie przeszkadza, ale czułem, że zdecydowanie bardziej jestem uczestnikiem interaktywnej historii. Dla chcących fajnej historii w nietypowym dla gier umiejscowieniu (nie pamiętam gier dziejących się w tym okresie, która silnie inspiruje się szalejącą epidemią dżumy - najwyżej mnie poprawcie) to fajny wybór na kilka jesiennych wieczorów. Jeśli przytulacie gry na Epicu, to powinniście mieć ją w bibliotece. Jeśli nie - to polujcie na wyprzedażach :)

#gry #grykomputerowe #grypc #plaguetaleinnocence
John_Doenut - #przeszedlem A Plague Tale: Innocence

XIV wieczna Francja. Czasy dżu...

źródło: comment_1636461419T1J2XF9B0Dz1jHqBE88C2C.jpg

Pobierz
  • 2