Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich!

Nadszedł czas abym zagłębił się bardziej w temat :) posiadam raspberry pi 4b i nuc'a od intela. Do tej pory bawiłem się linux'em, pythonem i dockerem. Posiadam zainstalowane między innymi pi-hole, omv, domoticz itp

Nigdy za to nie bawiłem się bardziej w kierunku elektroniki - gpio, podłączanie czujników i takie tam

W tym zakresie jestem totalnie zielony i proszę o poradę, chciałbym zbudować czujnik temperatury z alarmem do pieca co (piec posiada czujnik temperatury kosza, chciałbym umieścić własny obok fabrycznego). Zależy mi na powiadomeniach, prawdopodobnie zepne to po wifi z domoticzem i pushover'em

Problem leży gdzie indziej, kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać i czego porzebuje od "strony sprzętowej"

Czy dobrze myślę że będę potrzebował np.

- raspberry pi zero w (tutaj nie wiem czy zwykłe zero w czy wh)
- czujnik temperatury typu sonda DS18B20
- złącze ark4

Jak to spiąć od strony sprzętowej? Czy czegoś jeszcze mi brakuje?
Czy lepszym wyjściem będzie arduino?

Jeśli tak to co najlepiej od razu jeszcze zamówić ; p będzie to mój pierwszy taki projekt i prawdopodobnie nie ostatni :)

#raspberrypi #arduino #elektronika #programowanie #diy #linux
  • 1
@fasola_i_groch: zerknij na forbot, na YT masz: explainingcomputers - gość robi wiele takich projektów wytłumaczonych łopatologicznie, może Andreas Spiess (ale to raczej dla mocno zaawansowanych), ogólnie wyszukaj na YT "raspberry pi temperature sensor" i będziesz miał dosłownie setki toutoriali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)