Wpis z mikrobloga

@qzder: No to już ich wina, skoro podejmują tak ważne decyzje, jednocześnie odcinając się od wszelkich informacji, o których mówią nawet w światowych mediach. Nie sądzę jednak, by w rzeczywistości tak było. Myślę raczej, że liczą, że w końcu ulegniemy i ich wpuścimy, więc warto zaryzykować. Jedynie pierwszej fali szkoda, bo oni rzeczywiście nie mogli wiedzieć, co im Łukaszenka szykuje.
@Karakatamakatula: @qzder:

Losowy komentarz z internetu dobrze podsumowujący tę sytuację:

Ci tzw. uchodźcy mieli pieniądze na bilet lotniczy do odległej Białorusi, na zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie Mińska i innych białoruskich miast. Trafili do bezpiecznego i spokojnego państwa gdzie nie ma trwającego konfliktu zbrojnego ani tym bardziej nic nie zagraża ich życiu. Mogą tam zamieszkać, podjąć pracę lub naukę. Jeśli chcą dalej migrować do jednego z państw Unii Europejskiej mogą to
@Kliko: Gadałem kiedyś z jednym młodym łebkiem z Syrii w starej gierce w którą #!$%@? sobie online, jakieś parę miesięcy temu. Udało mi się wyperswadować mu ten pomysł, gostek spieniężył co miał (~$3K) i chciał do Europy przez Białoruś właśnie "bo wszyscy tak robią". Stadna mentalność. Na tyle naiwny był, że chciał mi zapłacić, żebym mu pomógł ale nie miałem serca go scamować. Ja tak nie pluje bo to, że ktoś
Ci tzw. uchodźcy mieli pieniądze na bilet lotniczy do odległej Białorusi, na zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie Mińska i innych białoruskich miast. Trafili do bezpiecznego i spokojnego państwa gdzie nie ma trwającego konfliktu zbrojnego ani tym bardziej nic nie zagraża ich życiu. Mogą tam zamieszkać, podjąć pracę lub naukę.


@Kliko: To czemu ich Białorusini trzymają pod granicą, a nie ochoczo pozwalają im brać azyle i wizy? xD Nawet Polak musi się tam
@Chodtok: Dorośli ludzie z nowymi iPhonami i dostępem do internetu nie mogli sobie sprawdzić jakim człowiekiem jest Łukaszenka i jakim krajem jest aktualnie Białoruś? Wypadałoby chociaż tyle zrobić zanim postawiło się na szali los swój i swoich dzieci nie uważasz?