Wpis z mikrobloga

#wroclaw

Nie chce hejtowac #movember no ale #!$%@? no (°°

Konkubina do mnie dzisiaj:
- ej purple ty juz jestes stary dziad, wez no skorzystaj z tej akcji movember idz sie przebadaj tam na dole.

No dobra, fakt bylem zrobic usg 3 lata temu, ale takie badania warto powtorzyc, a jak jest akcja no to czemu by nie. A wiem ze akcja jest, bo wszelkiego typu portale internetowe promuja tego wasa, pisza o akcji premier, lewandowski, kurrrba same autorytety, znaczy cos jest na rzeczy.

No to cyk w internet "movember wroclaw", no i entuzjam opadl, jak nomen omen jadra.
Wszedlem na strone akcji no fajnie sa rozstawione standy po galeriach i przeprowadzane sa badania. Tyle ze miejsc w sumie ~10 w calej Polsce.
Wroclaw sobota 27.11 w skytower od 10 do 20 na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Ot miasto 700 tys. mieszkancow moze niezbyt duze, ale stawiam dolary przeciwko orzechom, ze przyjdzie w kolejce spedzic kilka godzin, albo zjawic sie pod drzwiami o 7 rano.

No dobra ale to sa darmowe, zobaczmy na placowki ktore maja jakas znizke w tych dniach, albo oferuja troche bardziej przyjazne warunki. Tiaa... we Wroclawiu jedna przychodnia bierze udzial w akcji i jest to Dolmed ceny z jakims rabatem przez caly listopad, w sumie to chyba niewiele nizsze niz gdzie indziej. A kto byl w Dolmedzie na badaniach, ten wie jak to tasmowo idzie i ludzie traktowani sa jak roboty.

Przykro to pisac, ale z szumnej akcji i z tych bunczucznych zapowiedzi, cala para w gwizdek (nie chce uzywac mocniejszych slow). Tyle sie trabi o profilaktyce, ze mezczyzni sie nie badaja, ze nie chodza, ze w koncu pojawil sie jakis program dla nich, ze rak, ze zagrozenie itd. ale jak przychodzi co do czego, to tak po prawdzie niewiele wiecej z tego jest poza pieprzeniem w necie i w telewizji.

To pisal stary dziad, ktory chcial skorzystac pierwszy raz w zyciu z jakiegos programu profilaktyki i badania. Stac mnie isc wydac kilkaset zlotych na badania, ale ilu z facetow nie stac? Dla ilu tego typu badanie moze stanowic spory stres psychiczny i fizyczny i ilu zrezygnuje z obawy przed staniem w kolejce, ze ludzie beda patrzec, albo ze trzeba sie specjalnie w rejestracji umawiac i powiedziec przy rejestratorce jadra albo prostata?
Tego nie wiem, ale strzelam ze jest sporo takich ananasow. I ni cholery nie widze, jak rzeczona akcja mialaby im w przeprowadaniu takich badan pomoc ¯\_(ツ)_/¯
  • 13
Dla ilu tego typu badanie moze stanowic spory stres psychiczny i fizyczny i ilu zrezygnuje z obawy przed staniem w kolejce, ze ludzie beda patrzec, albo ze trzeba sie specjalnie w rejestracji umawiac i powiedziec przy rejestratorce jadra albo prostata?


@PurpleHaze: Chyba nie piszesz tego poważnie. W koło panuje swoboda, każdy jest najmądrzejszy, wie co dla niego najlepsze a miałby wstydzić się tego, że dba o własne zdrowie?
@zebatykocur: mowimy o gosciach 50 i 60+, uwierz mi dla czesci facetow w tym wieku, rozebranie sie przed lekarzem, a nie daj borze lekarka, to jest spory wyczyn. I teraz wyobraz sobie, ze stoisz w kolejce z dziesiatkami innych facetow, a wszyscy dookola wiedza ze zaraz bedziesz swiecil dzwonkami przed lekarzem.

Dla ciebie, dla mnie i dla wielu innych osob to nie jest zaden problem, bo jak napisales to jest troska
@TompsonzPolski: @prnppp: wiem o tych badaniach dzieki. Nie mam abo medycznego, ale na takie badanie moge isc odplatnie. Natomiast bylem ciekawy i zachecony calym tym szumem kolo movember, dlatego chcialem sprawdzic co gdzie i jak skorzystac. No i efekt sprawdzania powyzej.
@PurpleHaze Byłem w Krakowie i trzeba było czekać 6 godzin żeby się zbadać. Bylo tylko jedno stanowisko a badanie trwa około 5 minut. Zbadalo się w sumie 220 osób ale chętnych było dużo więcej tylko nie kazdy będzie czekał cały dzień i dużo facetów zrezygnowało. Organizacyjnie bardzo kiepsko to wypada.