Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?.

Mój siedmiolatek właśnie wrócił ze szkoły i mówi: "mama chodź sie bawić, mam świetną grę w baba Jaga patrzy".

Poszłam do pokoju, stal tyłem, zaczął śpiewać piosenkę z pierwszej gry ze #squidgame, odwrócił się i udawał, że ma broń.
Ciśnienie mam podniesione w cholerę, spytałam skąd to zna - ze szkoły od kolegi. Od którego już nie chciał się przyznać. We łbach tym dzieciakom się przewraca.
A problemy dopiero się zaczynają...

#rodzicielstwo #szkola #dzieci
  • 47
  • Odpowiedz
@PachneImbirem: nie żeby coś albo tego, ale za MOICH czasów całkiem normalna była zabawa w wojnę i zabijanie Niemców czy też odgrywanie scenek z filmów typu "Commando" albo jakiś inny Brudny Harry. Fakt, że 30 lat później mam konto na wykopie, no ale nie róbmy z tego jakiegoś dramatu
  • Odpowiedz
Jak jesteś młodsza to był i MacGyver i Drużyna A i Power Rangers


@powaznyczlowiek: nie porównywałbym "krwawego" squirt game do seriali z lat 80/90 gdzie śmierć jest ukazywana dość pokracznie, w miejsce trafienia kulą jest czerwona kropka, martwi po prostu upadają itp.
  • Odpowiedz
@PachneImbirem: Chyba spoko opcja do pogadania o przemocy, śmierci, odróżnieniu fikcji od rzeczywistości. Zabawa ma na celu pomóc dzieciom przyswoić rzeczywistość. Jako mama możesz albo próbować dziecko od tego odciąć albo pomóc mu zapoznać się z tym w zdrowy sposób. Przemoc jest nieodłącznym elementem rzeczywistości i popkultury, nie ma możliwości odciąć od tego młodego i mi się wydaje, że lepiej skorzystać z tej sytuacji i nakierować na tory, jakie byś
  • Odpowiedz
We łbach tym dzieciakom się przewraca.


@PachneImbirem: Tak, dopiero teraz xD Bo kiedyś dzieciaki w jego wieku WCALE nie grały w Dooma czy Quake. Ewidentnie boomerstwo to stan umysłu a nie sam wiek.
  • Odpowiedz
@PachneImbirem: a ja tam Cie popieram.

Jakkolwiek fanką zabaw w wojne itd nie jestem, zdaje sobie sprawę, że ciężko tek u dzieci uniknąć.
Niemniej inspurowanie się w tej zabawię serialem totalnie nie dla dzieci jest ostro nie halo, bo 7latek w ogóle nie powinien tego w ogóle kojarzyć.
Swoją droga... Jak pomyślę, to znumtowany anioł to też była ostra pato xD pamiętam, że miałam koło 12 lat i nie mogłam oglądać. Wtedy się wściekałam, ale teraz to rozuniem xD każdy z każdym, zdrady, totalnie toksyczny związek..zdecydowanie wzory nie dla dzieci
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agaja: czy w którymkolwiek miejscu było napisane że syn OPki ten serial oglądał? ( ͡º ͜ʖ͡º) jeśli tak to czemu rodzice mu pozwolili? Jeśli nie to co z tego co to za serial - naśladowanie zjawisk to zjawisko które występowało w każdym pokoleniu, tylko tyle napisałem
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: nie, ale najprawdopodobniej ogląda to jego kolega, czym zdumiona jest opka - a dowiedziała się, że nie jest to nic dziwnego.
Zwracam Ci wuec uwagę, że tu istotne jest nie samo naśladowanie, a to, co jest naśladowane.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@agaja: albo obejrzał materiał na YT, albo obejrzał to jego starszy brat i się tak z nim potem bawił - obie opcje bardziej prawdopodobne niż to, że ktoś puszcza Squid Game siedmiolatkowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A istotne jest właśnie samo naśladowanie - bo jeśli naśladuje się śpiewanie piosenki i trzymanie pistoletu to niczym się to od treści w Czterech Pancernych nie różni. Gdyby bawili się
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: pytanie jaki normalny rodzic pozwala żeby takie dziecko to oglądało. Lub po przyłapaniu go na tym nie wyjaśnił co to jest i dlaczego jest to złe. Jednak co innego to zabawa w wojnę a co innego udawanie sceny serialu o psychopatycznej morderczej grze, calkowicie niezrozumiałego dla dzieci.
  • Odpowiedz