Wpis z mikrobloga

lewy pas takiego ronda, jeżeli nikogo nie wyprzedzasz?


@vertical: Bo skręcam w lewo!!! Masz obowiązek zbliżyć się do osi jezdni.

: No bo raz piszesz że przy wyspie jest zmiana kierunku jazdy w lewo a za chwilę że nie ma, to jest czy nie
  • Odpowiedz
Bo skręcam w lewo!!! Masz obowiązek zbliżyć się do osi jezdni.

Jazda po łuku ronda nią nie jest. Tak jak na łuku drogi teoretycznie też jedziesz prosto.


@7160: Co to jest "jazda po łuku ronda" i dlaczego nie jest to zmiana kierunku jazdy? Przecież jadąc do 3 zjazdu skręcasz w lewo, sam tak piszesz. To jazda po łuku ronda nie jest skrętem w lewo a jazda do 3 zjazdu jest? Przecież jedzie się tym samym torem XD

Zaraz, zaraz - czyli sądzisz, że jak tylko wjedziesz na rondo to już nie jesteś na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym??? Weź mi to narysuj bo nie wierzę w to
  • Odpowiedz
Weź mi to narysuj bo nie wierzę w to co czytam!!!


@7160: Proszę bardzo, najpierw definicja skrzyżowania:

10) skrzyżowanie - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;
vertical - > Weź mi to narysuj bo nie wierzę w to co czytam!!!

@7160: Proszę bardz...

źródło: comment_1636381646uZk9aqOPl9LAqvquckesux.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Prosze cię bardzo - pokaż mi przepis, który mówi "znak c12 zabrania zawracania".


@7160: Jeszcze raz powtarzam, masz problem ze zrozumieniem w którym kierunku jest narysowana strzałka na znaku? Przecież to dlatego jest obowiązek jazdy dookoła wyspy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara a nie zgodnie z nim.
  • Odpowiedz
a biegnąca dookoła wyspy, tutaj najpewniej jednopasowa) to wjeżdża na jezdnię biegnącą dookoła wyspy i bez kierunkowskazu jedzie przy prawej krawędzi jezdni do trzeciego zjazdu bo skręt w lewo nie istnieje. Z prawej krawędzi skręca w prawo w wylot. Natomiast jeżeli jest to skrzyżowanie z małą wysepką lub słupem na środku, oznaczone tylko znakami D-1/A-7 lub równorzędne, to wtedy


@vertical: DObrze ja cię zrozumiałem? W ten sposób skręcasz w lewo???
7160 - > a biegnąca dookoła wyspy, tutaj najpewniej jednopasowa) to wjeżdża na jezdni...

źródło: comment_1636384537soabOlrStYwbRgUOuucX1Q.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Kompletnie nie rozumies


@vertical: ALe to ty nie rtozumiesz - zauważ, że nie potrafisz odpowiedziec dlaczego niby nie wolno zawracać na rondzie, skoro znak c12 już nie obowiązuje.

na znaku C-12 mi
  • Odpowiedz
Dokładnie - wjazd na rondo to nie skręt. Dopiero zjeżdżając - skręcasz w prawo, jedziesz prosto, skręcasz w lewo lub zawracasz.


@7160: Z pewnością tak jest, zwłaszcza na rondzie, które posiada jezdnię biegnącą dookoła wyspy, czyli np to z mojego rysunku.

To skoro obowiązuje on tylko na najbliższym skrzyżowaniu to na następnym mozna zawrócić, prawda?


@7160: Kto tak napisał, że obowiązuje na najbliższym skrzyżowaniu czyli tym o ruchu
  • Odpowiedz
Kto tak napisał, że obowiązuje na najbliższym skrzyżowaniu czyli tym o ruchu okrężnym? Ja napisałem że obowiązuje dopóki jeżdżę dookoła wyspy.


@vertical: No ty. Sam zaznaczyłeś, że każdy zjazd to oddzielne skrzyżowanie. Tak? Czy źle zrozumiałem?

To jakim cudem ten znak obowiazuje na wiecej niż jednym skrzyżowaniu?

Skrzyżowanie szredingera - że raz jest to skrzyżowanie a raz nie jest hehhe
  • Odpowiedz
skoro znak c12 już nie obowiązuje.


@7160: Dobra jeszcze raz od początku. Znak C-12 obowiązuje mnie cały czas jak jeżdżę w kółko zgodnie z nim, bo tak jak pisałem wskazuje on że ruch odbywa się dookoła wyspy. Natomiast skrzyżowania o ruchu okrężnym zaznaczyłem na rysunku. Oczywiście rozumiem, że w pale Ci się to nie mieści bo kompletnie nie rozumiesz ruchu okrężnego.

To jakim cudem ten znak obowiazuje na wiecej niż
  • Odpowiedz
Znak C-12 obowiązuje mnie cały czas jak jeżdżę


@vertical: No to weź mi dokładnie napisz jak dziecku. Odkąd dokąd ten znak obowiązuje? Od ulicy Piłsudskiego do Ronda Dmowskiego? Czy jak "w kółko" jeździsz po pcimiu???

atomiast skrzyżowania o ruchu okrężnym zaznaczyłem na rysunku. Oczywiście rozumiem, że w pale Ci się to nie
  • Odpowiedz
No to weź mi dokładnie napisz jak dziecku. Odkąd dokąd ten znak obowiązuje? Od ulicy Piłsudskiego do Ronda Dmowskiego? Czy jak "w kółko" jeździsz po pcimiu???


@7160: > No jakim?

@7160: Nie wiem, odpowiedzi szukaj
  • Odpowiedz
Nie wiem


@vertical: Odpowiadam - rozporządzenie w sprawie znaków i sygałów drogowych. Jest tam dokładnie opisany kazdy znak i jego znaczenie. Znak C12 obowiązuje tylko na najbliższym skrzyżowaniu. Jak miniesz najbliższe skrzyżowanie - możesz na kolejnym zawrócić.
  • Odpowiedz