Wpis z mikrobloga

@vertical: > kierunku jazdy w lewo której nie ma.

@vertical: XD :)

A dlaczego są te strzałki malowane przed rondem, po co sa strzałki w lewo, skoro skręcanie w lewo nie istnieje?

https://i.iplsc.com/nie-ma-swobodnej-jazdy-po-rondzie/00032X5ILIP27UMN-C122-F4.jpg

Jakie przepisy? Bo kto tak powiedział?


@vertical: Przepisy ruchu drogowego.

Leśny dziadek z PRL który gówno się zna a się wymądrza?


@vertical: Może i leśny, ale skoro takie przepisy są uchwalone to one obowiązuję, niezależnie
No dobra - brnijmy dalej - to skąd w ogóle wiesz, ze to "seria skrzyżowań o ruchu okrężnym"? Głos z gps tak mówi?


@7160: Nie wiem czy mi się chce jak i tak nie zrozumiesz.
XD :)


@7160: Od kiedy jazda swoim pasem przy wyspie, nawet jeżeli on zakręca to zmiana kierunku jazdy? Na zakręcie też jest zmiana kierunku jazdy?

A dlaczego są te strzałki malowane przed rondem, po co sa strzałki w lewo, skoro skręcanie w lewo nie istnieje?


@7160: Nie rozmawiamy o rondach które mają pasy prowadzone wprost do wylotów więc nie wiem dlaczego takie dajesz. A właściwie to wiem, nie rozumiesz tak
to zmiana kierunku jazdy


@vertical: A kto mówi, że to zmiana kierunku jazdy???

pasy prowadzone wprost do wylotów więc


@vertical: Nie każde ma pasy prowadzące. Większość ma strzałki przed wjazdem, a wokół wyspy tylko okrąg z linii przerywanej.

Bo ja nie znalazłem nic


@vertical: To jak nic nie znalazłeś to jakim cudem twierdzisz, że istnieje coś takiego jak "seria skrzyżówań o ruchu okrężnym"??? Jutuber powiedział?

Skąd wy się bierzecie?
Głos z gps tak mówi?

@7160: Nie wiem czy mi się chce jak i tak nie zrozumiesz.


@vertical: Interesuję się parapsychologią. Opowiedz o tych głosach, które ci podają przepisy ruchu drogowego. To naprawdę ciekawe.
A kto mówi, że to zmiana kierunku jazdy???


@7160: Czyli co, to jednak nie jest zmiana kierunku jazdy w lewo?

O to chodzi, że one nie sa niezgodne z przepisami. Strzałki są po to,żebyś wiedział który zająć pas jjeśli

- skręcasz w prawo

- jedziez prosto

- skręcasz w lewo

- zawracasz


@7160: No to jest czy nie jest ta zmiana kierunku jazdy w lewo bo się pogubiłem.

Skąd wy
To jak nic nie znalazłeś to jakim cudem twierdzisz, że istnieje coś takiego jak "seria skrzyżówań o ruchu okrężnym"??? Jutuber powiedział?


@7160: Tak.

Jest tak jak pisałem wcześniej - kompletnie nie rozumiesz ruchu okrężnego. I nie zrozumiesz. Chociaż bym się tu dwoił i troił.
zmiana kierunku jazdy w lewo?


@vertical: Ale o co ci chodzi??? SKręcenie w lewo na rondzie to zmiana kierunku jazdy.
Jazda po łuku ronda nią nie jest. Tak jak na łuku drogi teoretycznie też jedziesz prosto.

No to jest czy nie jest ta zmiana kierunku jazdy w lewo bo się pogubiłem.


@vertical: Ale czego nie rozumiesz dokładnie???

i ja też tak zaraz napiszę


@vertical: Nie wiem. Wiem, że nie
źródło: comment_1636378843nkUBNCtShOgaNNQJSI0kbb.jpg
Ale o co ci chodzi??? SKręcenie w lewo na rondzie to zmiana kierunku jazdy.

Jazda po łuku ronda nią nie jest. Tak jak na łuku drogi teoretycznie też jedziesz prosto.


@7160: To w jakim celu wjeżdżasz na lewy pas takiego ronda, jeżeli nikogo nie wyprzedzasz? Popełniasz wykroczenie, art. 16.4 nakazuje Ci jechać prawym pasem skoro nie zmieniasz kierunku jazdy i nikogo nie wyprzedzasz.

Ale czego nie rozumiesz dokładnie???


@7160: No
lewy pas takiego ronda, jeżeli nikogo nie wyprzedzasz?


@vertical: Bo skręcam w lewo!!! Masz obowiązek zbliżyć się do osi jezdni.

: No bo raz piszesz że przy wyspie jest zmiana kierunku jazdy w lewo a za chwilę że nie ma, to jest czy nie ma


@vertical: Na skrzyżowaniu jest zmiana kierunku jazdy w lewo.

Minąłem powierzchnię tego skrzyżowania i jadę jezdnią biegnącą dookoła wyspy


@vertical: Zaraz, zaraz - czyli
Bo skręcam w lewo!!! Masz obowiązek zbliżyć się do osi jezdni.

Jazda po łuku ronda nią nie jest. Tak jak na łuku drogi teoretycznie też jedziesz prosto.


@7160: Co to jest "jazda po łuku ronda" i dlaczego nie jest to zmiana kierunku jazdy? Przecież jadąc do 3 zjazdu skręcasz w lewo, sam tak piszesz. To jazda po łuku ronda nie jest skrętem w lewo a jazda do 3 zjazdu jest? Przecież
Weź mi to narysuj bo nie wierzę w to co czytam!!!


@7160: Proszę bardzo, najpierw definicja skrzyżowania:

10) skrzyżowanie - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;


Poniżej
źródło: comment_1636381646uZk9aqOPl9LAqvquckesux.jpg
Prosze cię bardzo - pokaż mi przepis, który mówi "znak c12 zabrania zawracania".


@7160: Jeszcze raz powtarzam, masz problem ze zrozumieniem w którym kierunku jest narysowana strzałka na znaku? Przecież to dlatego jest obowiązek jazdy dookoła wyspy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara a nie zgodnie z nim.
To jazda po łuku ronda nie jest skrętem w lewo a jazda do 3 zjazdu jest? Przecież jedzie się tym samym torem XD


@vertical: Tak. Tak samo jak jazda po jezdni nie jest zawracaniem zazwyczaj, ale czasem na jezdni się zawraca.

nie rozumiesz ruchu okrężnego


@vertical: Z tego co widze to i ty sam nie rozumiesz tego co piszesz.

Znak wskazuje, że ruch odbywa się dookoła wyspy w kierunku wskazanym
źródło: comment_16363843229oAzq6a2qHXQGwFqMy1K2j.jpg
a biegnąca dookoła wyspy, tutaj najpewniej jednopasowa) to wjeżdża na jezdnię biegnącą dookoła wyspy i bez kierunkowskazu jedzie przy prawej krawędzi jezdni do trzeciego zjazdu bo skręt w lewo nie istnieje. Z prawej krawędzi skręca w prawo w wylot. Natomiast jeżeli jest to skrzyżowanie z małą wysepką lub słupem na środku, oznaczone tylko znakami D-1/A-7 lub równorzędne, to wtedy


@vertical: DObrze ja cię zrozumiałem? W ten sposób skręcasz w lewo??? Utrudniasz
źródło: comment_1636384537soabOlrStYwbRgUOuucX1Q.jpg
@7160: Nie chce mi się już odpisywać na te bzdury. W pełni zgadzam się z tym autorem w kwestii ruchu okrężnego:

http://mrerdek1.blogspot.com/2021/10/386-zawracanie-na-skrzyzowaniu-z.html

Kompletnie nie rozumiesz ruchu okrężnego ale to mnie wcale nie dziwi, wiele osób nie rozumie.

No to dlaczego nie możesz zawrócić na tych skrzyżowaniach w czerwonych kwadracikach? Głos z gpsa ci zabrania???


@7160: Nie, kierunek strzałek na znaku C-12 mi zabrania.

DObrze ja cię zrozumiałem? W ten sposób
Kompletnie nie rozumies


@vertical: ALe to ty nie rtozumiesz - zauważ, że nie potrafisz odpowiedziec dlaczego niby nie wolno zawracać na rondzie, skoro znak c12 już nie obowiązuje.

na znaku C-12 mi zabrania.


@vertical: Ale ten znak obowiązuje tylko na najbliższym skrzyżowaniu!!! Potem już nie obowiązuje. > adący pod prąd?

@vertical: Nie pod prąd, one skręcają w prawo. I blokujesz im ruch jadąc po obrzeżach skrzyżówania. Należy jechac środkiem.
Dokładnie - wjazd na rondo to nie skręt. Dopiero zjeżdżając - skręcasz w prawo, jedziesz prosto, skręcasz w lewo lub zawracasz.


@7160: Z pewnością tak jest, zwłaszcza na rondzie, które posiada jezdnię biegnącą dookoła wyspy, czyli np to z mojego rysunku.

To skoro obowiązuje on tylko na najbliższym skrzyżowaniu to na następnym mozna zawrócić, prawda?


@7160: Kto tak napisał, że obowiązuje na najbliższym skrzyżowaniu czyli tym o ruchu okrężnym? Ja
Kto tak napisał, że obowiązuje na najbliższym skrzyżowaniu czyli tym o ruchu okrężnym? Ja napisałem że obowiązuje dopóki jeżdżę dookoła wyspy.


@vertical: No ty. Sam zaznaczyłeś, że każdy zjazd to oddzielne skrzyżowanie. Tak? Czy źle zrozumiałem?

To jakim cudem ten znak obowiazuje na wiecej niż jednym skrzyżowaniu?

Skrzyżowanie szredingera - że raz jest to skrzyżowanie a raz nie jest hehhe
skoro znak c12 już nie obowiązuje.


@7160: Dobra jeszcze raz od początku. Znak C-12 obowiązuje mnie cały czas jak jeżdżę w kółko zgodnie z nim, bo tak jak pisałem wskazuje on że ruch odbywa się dookoła wyspy. Natomiast skrzyżowania o ruchu okrężnym zaznaczyłem na rysunku. Oczywiście rozumiem, że w pale Ci się to nie mieści bo kompletnie nie rozumiesz ruchu okrężnego.

To jakim cudem ten znak obowiazuje na wiecej niż jednym
Znak C-12 obowiązuje mnie cały czas jak jeżdżę


@vertical: No to weź mi dokładnie napisz jak dziecku. Odkąd dokąd ten znak obowiązuje? Od ulicy Piłsudskiego do Ronda Dmowskiego? Czy jak "w kółko" jeździsz po pcimiu???

atomiast skrzyżowania o ruchu okrężnym zaznaczyłem na rysunku. Oczywiście rozumiem, że w pale Ci się to nie mieści


@vertical: No nie mieści!!! To prawda. Ja ten znak znam z przepisów - i tam jest jasno
Nie wiem


@vertical: Odpowiadam - rozporządzenie w sprawie znaków i sygałów drogowych. Jest tam dokładnie opisany kazdy znak i jego znaczenie. Znak C12 obowiązuje tylko na najbliższym skrzyżowaniu. Jak miniesz najbliższe skrzyżowanie - możesz na kolejnym zawrócić.