Wpis z mikrobloga

@vertical: Znamienne, że nie potrafisz napisac nic konkretnego, powołać się na przepisy, wytłumaczyć gdzie kryje się zagrożenie w moim stylu jazdy. Ty też z tych "pan na jutubie mówił inaczej!"?
  • Odpowiedz
@7160: Przecież widzę że nie ma sensu tłumaczyć bo nie zrozumiesz. Masz przepisy:

1. Pierwsze wykroczenie popełniasz wjeżdżając na lewy pas klasycznego ronda przy pustym prawym pasie - art. 16.4 PoRD, jesteś obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni a jedziesz przy lewej krawędzi jezdni biegnącej dookoła wyspy. Dodatkowo wymyśliłeś sobie że jazda dookoła wyspy, pasem ruchu który biegnie przy wyspie, jest zmianą kierunku jazdy w lewo.
2. Kolejne wykroczenie,
  • Odpowiedz
@vertical: W tym, że nie rozumiesz, że rondo (skrzyżowaniE o ruchu okrężnym) to jest jedno skrzyżowanie - obowiązują tam szczególne przepisy.
  • Odpowiedz
@7160: OK, powodzenia zatem w skręcie w prawo z lewego pasa na tym jednym skrzyżowaniu. Nie zapomnij trąbić na debili co skręcają w lewo z prawego pasa. Kompletnie nie rozumiesz ruchu okrężnego. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
trąbić na debili co skręcają


@vertical: Coś mi się zdaje że trąbienie to twoja domena. Nie potrafisz uzasadnić swojej tezy a sie wymądrzasz.
  • Odpowiedz
@vertical: Zaryzykuję jeszcze jedno pytanie, ale jak masz ochotę tupac nóżkami i wyzywać - to proszę, jestem przyzwyczajony do takich kierofcuf.

Jak zbliżasz się do skrzyżowania o ruchu okrężnym i nie ma znaków pionowych, ale są strzałki na jezdni, ale oglądałeś pana na jutubie i wiesz, że same znaki poziome nie obowiązują. Chcesz skręcić w lewo na rondzie. Zajmiujesz pas lewy, czy prawy i twierdzisz, że jakieś debile źle strzałki
  • Odpowiedz
Nie potrafisz uzasadnić swojej tezy a sie wymądrzasz.


@7160 Przecież podałem które przepisy obowiązują a Ty coś belkoczesz że przepisy nie precyzują, kwestia nieuregulowana i wymyślasz zmianę kierunku jazdy w lewo której nie ma.

W tym, że nie rozumiesz, że rondo (skrzyżowaniE o ruchu okrężnym) to jest jedno skrzyżowanie - obowiązują tam szczególne przepisy
  • Odpowiedz
@7160 Oczywiście interesuje mnie ustawa PoRD a nie gównorozporządzenia pisane z udziałem nierozumiejącego ruchu okrężnego leśnego dziadka. Jak zapewne dobrze wiesz, nic tam nie ma że to jedno skrzyżowanie ani nic tam nie ma że to wiele skrzyżowań. Skąd ta pewność zatem że to jedno skrzyżowanie?
  • Odpowiedz
@vertical: > kierunku jazdy w lewo której nie ma.

@vertical: XD :)

A dlaczego są te strzałki malowane przed rondem, po co sa strzałki w lewo, skoro skręcanie w
  • Odpowiedz
to jedno skrzyżowanie


@vertical: No dobra - brnijmy dalej - to skąd w ogóle wiesz, ze to "seria skrzyżowań o ruchu okrężnym"? Głos z gps tak mówi?
  • Odpowiedz
No dobra - brnijmy dalej - to skąd w ogóle wiesz, ze to "seria skrzyżowań o ruchu okrężnym"? Głos z gps tak mówi?


@7160: Nie wiem czy mi się chce jak i tak nie zrozumiesz.
  • Odpowiedz
XD :)


@7160: Od kiedy jazda swoim pasem przy wyspie, nawet jeżeli on zakręca to zmiana kierunku jazdy? Na zakręcie też jest zmiana kierunku jazdy?

A dlaczego są te strzałki malowane przed rondem, po co sa strzałki w lewo, skoro skręcanie w lewo nie
  • Odpowiedz
Głos z gps tak mówi?

@7160: Nie wiem czy mi się chce jak i tak nie zrozumiesz.


@vertical: Interesuję się parapsychologią. Opowiedz o tych głosach, które ci podają przepisy ruchu drogowego. To naprawdę ciekawe.
  • Odpowiedz
A kto mówi, że to zmiana kierunku jazdy???


@7160: Czyli co, to jednak nie jest zmiana kierunku jazdy w lewo?

O to chodzi, że one nie sa niezgodne z przepisami. Strzałki są po to,żebyś wiedział który zająć pas jjeśli

- skręcasz
  • Odpowiedz
To jak nic nie znalazłeś to jakim cudem twierdzisz, że istnieje coś takiego jak "seria skrzyżówań o ruchu okrężnym"??? Jutuber powiedział?


@7160: Tak.

Jest tak jak pisałem wcześniej - kompletnie nie rozumiesz ruchu okrężnego. I nie zrozumiesz. Chociaż bym się tu dwoił i troił.
  • Odpowiedz
Ale o co ci chodzi??? SKręcenie w lewo na rondzie to zmiana kierunku jazdy.

Jazda po łuku ronda nią nie jest. Tak jak na łuku drogi teoretycznie też jedziesz prosto.


@7160: To w jakim celu wjeżdżasz na lewy pas takiego ronda, jeżeli nikogo nie wyprzedzasz? Popełniasz wykroczenie, art. 16.4 nakazuje Ci jechać prawym pasem skoro nie zmieniasz kierunku jazdy i nikogo nie wyprzedzasz.

Ale czego nie
  • Odpowiedz