Wpis z mikrobloga

moim zdaniem jest tu raczej dobrze.


możesz mieć 1 jabłko tutaj lub 2 jabłka tam. Wybierzesz jedno czy dwa jabłka?

Ja myślę że w Polsce nie jest dobrze. A nawet jak jest dobrze to czemu ma być mi dobrze skoro może być bardzo dobrze?

można
  • Odpowiedz
@kamil1210: nie twierdzę, że w Polsce jest lepiej niż na zachodzie Europy, ale w perspektywie całej planety powinniśmy się cieszyć, że mieszkamy tutaj, a nie gdzieś w Somalii. Mamy takie warunki rozwoju, żeby żyć w miarę dostatnio we własnym kraju lub wyjechać i osiedlić się za granicą. Przykład z dziadkami nie jest najtrafniejszy. Dla niektórych definicją szczęścia może być właśnie spokojne obieranie cebuli na wsi, a nie rozwijanie swojej kariery.
  • Odpowiedz
@albercikk: podobna logika oznacza, że jak jesteś wystarczająco zaradny i silny, to możesz ten dom po pradziadku wyremontować i mieć z tego satysfakcję, a do tego poczucie ciągłości, przynależności do przodków. Jak nie masz takiej potrzeby, to możesz mieć służbówkę przy niemieckim, czy innym hamerykańckim, dworze.
  • Odpowiedz
@Walkiria81: Mam nadzieję, że starych ubrań nie wyrzucasz, tylko do śmierci będziesz je cerować. W końcu często ubrania to dzieło chińskich rączek. ;) No a jak maszynowo, to przecież jakiś człowiek włożył trud w stworzenie maszyny, jej zaprogramowanie.
  • Odpowiedz