Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
W związku z rosnącą inflacją, coraz bardziej gorszącemu rządowi, polaryzacji narodu i ogólnie codziennych złych wiadomości co się dzieje w kraju zdecydowaliśmy się z #rozowypasek na #emigracja, przynajmniej na kilkadziesiąt miesięcy. Zawsze byłem przeciwny wyjazdom i wkurzało mnie jak ludzie opuszczali nasz kraj, dziś już także wiem, że zawsze byłem w błędzie. Od tygodnia jesteśmy już w Niemczech, w kraju do którego myślałem nigdy nie wyjadę. Od poniedziałku idę na naukę języka którego notabene nienawidzę ale jeszcze bardziej nienawidzę tego co się dzieje w naszym pięknym kraju. Jeśli w wyborach kaczor straci władzę to zastanowimy się nad powrotem, póki co od dwóch dni oswajamy się z myślą zostania tu na stałe.
To tylko tydzień który był psychicznie ciężki ze względu na zmiany ale nawet po tak krótkim czasie jestem wstanie powiedzieć, że było warto. Chodząc po sklepach jestem w szoku ile człowiek jest wstanie kupić za jedną pensje. Elektronika, paliwo, jedzenie, no praktycznie wszystko jest człowiek w stanie kupić w ilościach ponadpodstawowych za jedną pensje.

Jedynie czego żałuję to, że wcześniej się na taki krok nie zdecydowaliśmy. Nikt tak mnie nie przekonał do emigracji jak politycy.

#oswiadczenie #polityka #niemcy
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szejk_wojak: póki co skazany na proste prace typu magazyn. Aktualnie siedzę przy komputerze i wprowadzam towary które przychodzą. Chce jak najszybciej oswoić się z językiem aby móc pracować w handlu tak jak w Polsce. Mam nadzieję, że w ciągu roku uda się odzyskać stanowisko menedżera regionalnego ale już w niemieckiej firmie.