Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 414/150
Kerosene Follow (2016)

Chyba wszystkie kawowe perfumy jakie poznałem to zapachy deserowe albo jakaś kawa z cukrem. Zapomnij o kawacvh Montale jeśli chcesz aromat, który nie jest mocno słodki, czuć gorycz i moc palonych ziaren kawy. Jeśli wolisz jednak latte albo cauppuccino to są lepsze opcje i idź mi stąd.

Jak zaaplikujesz Follow to masz uczucie jakbyś po prostu wylał na siebie wiadro kawy. Osoby wchodzące do pomieszczenia też od razu to poczują. Nie wąchałem jakoś za dużo kawowych perfum ale ta w Follow jest zdecydowanie najbardziej realistyczna. Oprócz wspomnianego składnika czuje tu piernika. Delikatnie słodkie ciasto piernikowe zanurzone w gorzkiej kawie. Słodycz jest tak jak mówię delikatna i pochodzi pewnie głównie z dodatku syropu klonowego. Po pierwszych testach Follow wydało się zupełnie niesłodkie i dopiero dłuższe obcowanie z zapachem pozwoliło mi to wychwycić. Dla mnie to ciągle czarna, gorzka i bardzo intensywna kawa.

Parametry są na mnie znakomite. Jest sporo narzekań na markę Kerosene właśnie ze względu na parametry ale w przypadku Follow nie mam żadnych zastrzeżeń. Zawsze jak wchodziłem do Lulua to wykorzystywałem każdy skrawek ciała żeby przetestować coś na skórze i zawsze jak z Lulua wychodziłem to czułem już tylko Follow. Na mnie trwałość ponad 10 godzin. Strzępki aromatu utrzymują się do dobry. Projekcja bardzo dobra. Follow projektuje i jest wyczuwalny nawet z ręki. Po mnie zostawia ogon, wypełnia pomieszczenia a ostatnio usłyszałem w pracy, że kawą było czuć już na korytarzu.
Jedynym minusem jest to, że mimo takiej silnej projekcji to nie trwa ona jakoś mega długo i po godzinie czy półtorej Follow osiada przy skórze. Komentarze o „poor sillage” zostawiam.. bez komentarza. Być może to kolejny zapach który pasuje do mojej skóry.

Perfumy z najbardziej realistyczną nutą kawy jakie poznałem. Gorzkie i intensywne, do tego niełatwe w noszeniu ale podobające się otoczeniu. Świetny otulacz na chłodne wieczory, pasujący do jesiennej aury.

zapach: 9,0/10
trwałość: 9,0/10
projekcja: 8,5/10
cena: 590 zł za 100 ml
dr_love - #perfumy #150perfum 414/150
Kerosene Follow (2016)

Chyba wszystkie kawo...

źródło: comment_1636194305aV6m9RlfaEN4M1eZatEITK.jpg

Pobierz
  • 12
@dr_love: Dla mnie otwarcie tego zapachu to jak cukierki Wawel "Trufle" zamoczone w mocnej czarnej kawie. Zapach po czasie staje się czymś w rodzaju popiół + kawa i raczej już nie zmienia charakteru. Dlatego ja zauważyłem, że nie jest to zapach, gdzie możesz sobie wynagrodzić słabą projekcję większą ilością strzałów. Zbyt duża dawka tego zapachu męczy.

Btw - nowszy zapach od Kerosene Sweetly Known ma bazę opartą moim zdaniem o Follow,