Wpis z mikrobloga

@raxi109: Bzdury piszez. Schowaj te prawko do czipsów, bo zrobisz krzywdę komuś i sobie.

Pierwszeństwa ustępuje się tym, którzy jadą drogą z pierwszeństwem.

Pierwszeństwa ustępuje się tym, którzy jadą po pasie na których chcemy wjechac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Maly_Jasio: @tymmej: @Zulf: @7160: @cybulion: @DartNorbe: @Hermann_Brunner:
Znak ten wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w celu ustąpienia pierwszeństwa wynikającego ze znaku pionowego A-7.

Na rysunku nie ma znaku więc przyjąłem, że go nie ma a wtedy te trójkąty na ulicy to faktycznie tylko nic nie znaczący szlaczek. Jeśli to jest pytanie z egzaminu na PJ to jest mega słabe, bo na egzaminie nie powinno być miejsca
to ustępujesz wszystkim z podporządkowane


@raxi109: Nie kompromituj się.

Przyjrzałem się się rysunkowi - może faktycznie w momencie kolizji niebieski stałby częściowo poza skrzyżowaniem - wówczas jego wina. Jakby w czasie kolizji stał na pasie ronda - wina czerwonego.
@pawel_187: Kolizja byłaby jak już wjechał na rondo.

Przyjrzałem się się rysunkowi - może faktycznie w momencie kolizji niebieski stałby częściowo poza skrzyżowaniem - wówczas jego wina. Jakby w czasie kolizji stał na pasie ronda - wina czerwonego.


@pawel_187:
@7160: @cybulion: @DartNorbe: @Hermann_Brunner: No właśnie te poziome trójkąty nie wystarczają. Jeśli nie ma znaku pionowego, to nie ma ustąp pierwszeństwa. @_kapsel ma rację. Jeśli to pytanie z testu, to wg mnie nie powinno się dopowiadać czegoś, czego nie ma na obrazku, bo to błąd. Pytanie dotyczy sytuacji z obrazka.

Znak poziomy P-13 bez znaku pionowego P-7 nic nie znaczy. Tutaj jest to wyjaśnione:
https://prawojazdy.top/b/czy-linia-p-13-warunkowego-zatrzymania-zlozona-z-trojkatow-oznacza-koniecznosc-ustapienia

To podobne do