Wpis z mikrobloga

Dokładnie 245 zł i jedna godzinna wizyta na strzelnicy w roku - tyle mnie kosztuje roczne utrzymanie sportowego pozwolenia na b--ń palna: pistolet i karabin.

W cenę wchodzi: jednorazowy udział w zawodach (czas trwania poniżej jednej godziny), naboje, wypożyczenie broni. Jak będę miał swój pistolet to oczywiście będzie taniej. Zanim zdobyłem pozwolenie, wyobrażałem sobie ze zawody to poważna sprawa i trzeba mieć duże umiejętności. Nic bardziej mylnego. Zawody to po prostu wizyta na strzelnicy, która praktycznie nie różni się od zwykłej wizyty na strzelnicy niezawodniczej. Przychodzisz kiedy chcesz, strzelasz z czego chcesz i do widzenia. Ludzie obsługujący strzelnicę ci pomagają, pokazują nawet jak obsłużyć b--ń. Wiedza że ludzie przychodzą często tylko po to by utrzymać pozwolenie i są bardzo przyjacielsko nastawieni. Sędzie nawet zrobi ci zdjęcie jak poprosisz. Moim zdaniem warto. Polecam strzelnicę Iglica w #warszawa która odwiedzam raz w roku właśnie by utrzymać pozwolenie.

Ze strzelby zrezygnowałem, bo nigdy mnie nie kręciła. Strzelba to dla mnie bezsensowna b--ń xD Nie widzę realnego zastosowania, ale mogę się mylić. Nie chcę się kłócić w tym temacie i szanuje jesli ktoś lubi.

Oprócz tego, mam pozwolenie kolekcjonerskie na wszystkie 3 rodzaje broni zrobione razem ze sportowym wraz z #braterstwo - bardzo polecam. Szybko, łatwo, bezproblemowo. Śmieszne, że dla większości ludzi b--ń palna to temat tabu. Mam nadzieję, że prawo nigdy się nie zmieni na gorsze. Obecnie pozwolenie na b--ń może bez żadnego problemu łatwo dostać każdy człowiek. Pomijając ludzi, którzy mają formalnie zdiagnozowane problemy psychiczne.

#pozwolenienabron #oswiadczenie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomilipin: W sensie, że robią promocje dla kobiet a nie mężczyzn? Nie mam z tym problemu bo kobiet na strzelnicy jest nieporównywalnie mniej niż mężczyzn. Braterstwo jest bardzo tanie i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Działają na zasadzie misji, tzn. pobierają znacznie mniejsze opłaty niż inne kluby bo zależy im na propagowaniu strzelectwa w PL.
  • Odpowiedz
Nie widzę realnego zastosowania, ale mogę się mylić.


@niech_ktos: no poza trapem i blachami, to do strzelby można kupić naboje z pociskami gumowymi i - jeśli już ktoś koniecznie musi - to może w miarę bezpiecznie obronić się w domu nikogo przy tym nie zabijając..
  • Odpowiedz
Mi to przeszkadza


@tomilipin: No, ale przecież nie ma przymusu bycia w braterstwie, można iść gdzie indziej, gdzie są równe stawki. Osobiście uważam, że to nie fair, ale z drugiej strony te kwoty i tak są śmieszne, więc mam w to głęboko w------e.
  • Odpowiedz
Polecam strzelnicę Iglica w #warszawa która odwiedzam raz w roku właśnie by utrzymać pozwolenie.


@niech_ktos: nie wiem po co chodzić po cudzych strzelnicach skoro mamy braterstwową na Waldorffa, gdzie zawody z klubową kosztują 10 zeta za konkurencję jak masz własną b--ń, a jak z klubową to doliczasz średnio +20/+25 za konkurencję więc tanio jak barszcz?
  • Odpowiedz
@Podstarzaly_Mandalorianin: dzięki za informację, szczerze mówiąc nie śledziłem i od kilku lat chodzę na iglicę i tak mi zostało. Ale skoro jest jak mówisz to pewnie od nowego roku będę tam chodził. Można na jednych zawodach szybko zrobić 4 pistolety + 2 karabiny?
  • Odpowiedz
@niech_ktos: no proste że dasz radę, konkurencje które się rozgrywa to: Kcz25m, Ksp25m, Pcz25m, PczDM25m, Pm25m, Psp25m, Strzelba25m jeśli nigdy nie byłeś to jedyne co musisz zrobić przed zawodami to się zapisać w panelu na stronie (zakładka Imprezy) i pobrać, wydrukować i wyciąć sobie metryczki, metryczki przynosisz, dajesz prowadzącemu i mówisz czy masz swoje klamoty czy klubowe. I heja banana. A jak nie masz swoich klamotów to jeszcze dodatkowo w
  • Odpowiedz