Wpis z mikrobloga

#europa #ukraina #instagram
Mirki
Podczas casualowego przeglądania instagrama, wyskoczył mi profil pewnej ukrainki co robi zdjęcia, wszystko okay - przeglądam.
Aż tu nagle, wypowiada się na temat Polski, obraża, mówiąc iż czujemy się europejczykami, chociaż do tego brakuje nam 50 lat, bo ludzie ze strefy LGBT nie czują się bezpiecznie, czy to, ze kobieta nie ma podstawowych praw do zarządania swoim ciałem (XD!) czy obraża nasz naród po prostu kwestionując nas nasze zachowania, naszą kulturę i całą resztę - wymieniając rzeczy które jej nie pasują, ot taka piękna ukraińska brać - mowy nienawiści w naszą stronę(mimo iż aktywnie przyjeżdża do Polski z tego co zauważyłem, jej partner jest polakiem). Poczawszy od stwierdzenia "nienawidzę Polski", z tego co zauważyłem aktywnie do Polski przyjeżdża, aczkolwiek wiele jej nie pasuje. Co jakiś czas wrzuca na swoje "story", takie tematy aczkolwiek zgłaszanie tego do instagrama, nijak blokuje jej wysrywy.
Zapewne pomogłoby jej gdyby jej konto spadło z instagrama, wtedy chyba zastanowiłaby się co mówi publicznie.
Profil instagrama to: " starsshooting"
  • 16
@avoss: No widzisz tak jej źle, a ciągle przyjeżdża xD. Na Ukrainie za to jest wspaniale i w ogóle wyższość cywilizacyjna i gospodarcza xD. Jest pewnie tysiące takich ludzi i nic z tym nie zrobisz oprócz zgłaszania. Nie ma co tracić energii na rzeczy których nie zmienisz, a tym bardziej na takich hipokrytów i pseudointeligentów jak to coś
@MariushxD: aż że tak po wiem, spowodowało, że założyłem tu konto (przeglądam od lat, po prostu jako duch). :/ Nie wiem co z takim wysrywem wschodnim na serio.

Jest tak jak mówisz, próby reportowania kończą się tylko zlaniem ze strony instagrama, a to "coś" ogląda trochę ludzi.
Jest tak jak mówisz, próby reportowania kończą się tylko zlaniem ze strony instagrama, a to "coś" ogląda trochę ludzi.


@avoss: Laska się oburzyła, że w Polsce wprowadzono antyludzkie prawo aborcyjne w wyniku czego umarła młoda kobieta, a typ przyszedł na wykop popłakać, że instagram jej konta nie usuwa XD
Napisz do Krzysia Bosaka i Reduty Dobrego Imienia, może jej proces za antypolonizm wytoczą.
zielonka, od 40 minut na wykopie, jeden post i kombo srania się do obcokrajowców, europejskich wartości oraz nazwa profilu który nie istnieje xD.


@webdruid:

Istnieje. Wkleił w innym poście starsshooting ale nie widzę tam nic niezwykłego na temat Polski. Może źle szukam, bo nie korzystam z Insta.

@avoss:

bo ludzie ze strefy LGBT nie czują się bezpiecznie


No bo uchwały anty-LGBT to się biorą z powietrza...

czy to, ze
No widzisz tak jej źle, a ciągle przyjeżdża xD. Na Ukrainie za to jest wspaniale i w ogóle wyższość cywilizacyjna i gospodarcza xD.


@MariushxD: Nie no. Jak jest beznadziejnie na Ukrainie, to jak coś jest beznadziejnego w Polsce, to powinna milczeć. xD
Fakt, że Ukraina jest 20-30 lat za murzynami nijak nie zmienia faktu, że w Polsce LGBT są dyskryminowani, a kobietom i ich partnerom ograniczono prawa w decydowaniu o sobie.
@avoss: jedna kobieta zmarła w szpitalu z powodu bezwodzia, media obecnie donoszą o drugiej, co czeka na oddziale na pogorszenie swojego stanu zdrowia (czytaj: aż dostanie sepsy), a ty piszesz:

czy to, ze kobieta nie ma podstawowych praw do zarządania swoim ciałem (XD!)


nie wiesz co się tu w kraju dzieje?
boli cię, że ktoś z zagranicy pisze jak jest? To że mieszka na Ukrainie nie odbiera jej prawa komentować sytuacji
@avoss: napisała że nie cierpi Polski, bo w Polsce kobiety umierają przez zakaz aborcji. Ta kobieta jest feministką, więc nic dziwnego że takie prawo jej nie odpowiada. Wytłumaczę na swoim przykładzie.
Jestem Ukraińcem, mam zachodni światopogląd, a mianowicie libertariański. Na Ukrainie się nie czułem komfortowo nie tylko z powodów gospodarczych, ale również ideowych.
Przyjechawszy do dużego polskiego miasta byłem mile zaskoczony. Odczułem więcej wolności, ale PiS i Konfa zaczęły zabierać wolność
Laska się oburzyła, że w Polsce wprowadzono antyludzkie prawo aborcyjne w wyniku czego umarła młoda kobieta,


@JPRW: widzę że kolega lubi tańczyć na grobach i wypisywać niczym nie uzasadnione brednie ;)

Generalnie opinie Ukraińców, gdzie handluje się dziećmi, gdzie dalej groźne są choroby których w cywilizowanych krajach od dawna nie ma, gdzie spora część społeczeństwa - zwłaszcza ta skupiona wokół Lwowa - czci się ludobójców, gdzie korupcja jest niczym niepisane prawo
To typowe dla wielu Ukraińców oczywiście nie wszystkich ale właśnie jakaś taka nienawiść do polski ze Polsce się udało wejść do UE a Ukrainie nie, ze tu są lepsze uniwersytety, lepsze drogi itp. w rezultacie czego oni musza wyjeżdżać do polski za chlebem pracować poniżej kwalifikacji bez takich samych perspektyw na życie co młodzi Polacy, zawsze przebija się w tym ten motyw wyższości ze niby w Polsce tak naprawdę nie jest tak