Wpis z mikrobloga

@Justyna16: Wymienię poniżej kilkanaście polskojęzycznych kanałów, ale czy im kibicuję? Większości nie, gdyż mam wrażenie że najlepsze odcinki mają już za sobą. Dlatego od kilku lat oglądam coraz więcej vlogów podróżniczych po angielsku, gdyż z polskimi jest duża bieda moim zdaniem. Polscy jutuberzy jeżdzą w ciekawe miejsca, jak Łysy Prezes, a gówno pokazują. Mają potencjał pokazać coś ciekawego w ciekawej formie, ale nie bo po co? (,)
pelt - @Justyna16: Wymienię poniżej kilkanaście polskojęzycznych kanałów, ale czy im ...

źródło: comment_1636155569Jh71oqDT9zUNt0QgQk7Qqb.jpg

Pobierz
@Justyna16: z polskich tylko Planeta Abstrakcja. Z zagranicznych Bald and Bankrupt, Harald Baldr i Explorations-travel (ten ostatni główni Wye dlatego, że mocno interesuję się Mjanmą). Reszta to w moim przypadku głównie dokumenty.

Dlaczego Planeta Abstracja to wg mnie dobry kanał. Nieszablonowe lokalizacje, ciekawe historie, dobrze pokazane codzienne życie mieszkańców. Nie zauważyłem też tego nachalnego merkantylnego trybu polskiego żebractwa. Inni myślą, że nadanie śmiesznej nazwy dla próby wysępienia pieniędzy ich wybieli. Borys
@roo-bin: Planeta Abstrakcja to jest taki poziom że jak ktoś ogląda kanały podróżnicze to nawet nie trzeba o nich pisać bo są mistrzami w tym co robią. Jak na razie nikt im nie dorównał.
@dizel81 kiedyś oglądałem więcej kanałów ale odrzucają mnie te chamskie zbiórki. Uważam, że jeśli ktoś robi to dobrze to na pewno zarabia sporo bez uprawiania żebractwa. Jak widzę te zbiórki u na przykład Pola (już pomijam, że gość notorycznie opowiada bajki, że jeździ za hajs zarobiony lata temu na budowie) na sprzęt, bilety albo cokolwiek to mnie odrzuca. Czy każdy kto chce być dajmy na to stolarzem robi zbiórki na narzędzia czy
Moje niedawne odkrycie to Dawaj w Świat, mało wrzucają ale dobre filmy. A pyzatym to już wszystko zostało wymienione, Planeta Abstrakcja rządzi i chyba długo nikt ich nie wyprzedzi.