Wpis z mikrobloga

z drugiej strony co jeżeli wypadkową zbiorowej świadomości polskiej jest właśnie s----------e i bylejakość, i jesteśmy skazani jako społeczeństwo na robactwo?


@Chino: to wtedy nie ma żadnego powodu aby tego bronić, bo nie niesie to sobą absolutnie żadnych wartości.
  • Odpowiedz
@Chino: dlaczego kosmici? założenie było, że s----------e i bylejakość jest zapisane w polskim DNA, a nie w DNA całego gatunku ludzkiego.
  • Odpowiedz
@PoIand: Nasz historia prawie nie różni się od historii takich Węgier czy Rumunii. Nie jesteśmy żadnym specjalnym krajem, typowym przeciętniakiem raczej…
  • Odpowiedz
@PoIand jeszcze jak rozumiem uzyskać obywatelstwo innego kraju i się nazywać Anglikiem piękna sprawa ale co to za fikołek w zostaniu k---a arabem xD mam zmienić przynależność etniczna na semicka? Wy prawami to macie pusto między uszami xD
  • Odpowiedz
@PoIand: - Dzień dobry, jakie Pan ma wartości? Jest pan inżynierem, artystą, menedżerem?
- Jestem Polakiem i urodziłem się w Polsce!
- Aha no i?
- Patriotyzm! Chusaria! Niepokonani!
- A umie pan taki wykres w Excelu zrobić bo ja..
- CHRUYSTYRSEMEWM NARODUUUFUF!!!!!!
  • Odpowiedz
@Greg36: Nie wiem czy jest się czym chwalić. Możliwe, że jest moda na bycie ignorantem i kto jak wielkie kupsko zrobi na Polskę, ale klasowe klauny zawsze były, na wykopie widzę też ich nie brakuje.
  • Odpowiedz
@PoIand: Ja mam w------e na bycie Brytyjczykiem, Rosjaninem, Polakiem itp. dla mnie patriotyzm to dbanie o moją społeczność ludzi których na co dzień spotykam, miasto w którym mieszkam. Jakbym mieszkał w Anglii czy Niemczech to tak samo chciałbym się czuć częścią ich społeczności i miałbym gdzieś jaka jest ich historia, narodowość czy wyznanie jak tylko wzajemnie byśmy się szanowali.
  • Odpowiedz
@PoIand: przede wszystkim to od reszty swiata różni nas dużo więcej, np język, waluta, prawo, prawo lokalne itd itd. Sprowadzanie tego do 3 bliżej niesprecyzowanych pojęć to uproszczenie godne populistycznej narracji konfederacji.
  • Odpowiedz