Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki powiedzcie mi prawdę - opłaca się robić papiery agenta celnego? Pytam bo robię w obsłudze celnej w #korposwiat i mimo że mam 1/3 pensji programisty 15k miesięcznie, to już myślę o tym co będzie za X lat i schizuję się że mnie wyoutsourcują do Ukrainy albo innego Bangladeszu. Na plus pewnie to, że nauczyłbym się czegoś nowego, bo jak to w korpo jest się obcykanym w danej dziedzinie jedynie w małym kawałku tejże dziedziny (choć i tak nie jest źle, jest to moja trzecia taka praca i w każdej zajmowałem się obsługą celną od trochę innej strony). Na minus to, że podobno agenci celni zarabiają mniej niż mam obecnie i nie wiem czy to nie byłoby wyrzucenie kasy w błoto. BTW jak robi się takie papiery, jakieś kursy czy szkoła policealna / podyplomówka? Niestety nie zrobią mi papierów agenta na podstawie doświadczenia zawodowego, bo w swojej pracy miałem za mało doświadczenia z krajowym urzędem celnym.
#pracbaza #transport #logistyka #celnicy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #618430fcee9c61000a341d4d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 12
OP: @czarny_matt94: wiem że to nie hop siup, ale widzę w tym perspektywy. Brexit jak sam powiedziałeś (ja akurat zajmuję się sprawami brexitowymi już w drugiej kolejnej firmie), a oprócz tego Polska też może w tej dekadzie wyjść z Unii (xD) i miałbym wtedy co robić. Studia z logistyki mam, Angielski B2, niemiecki A2/B1 i planuję go podciągnąć, a także podstawy ruskiego.


@NiebieskaŻona: tak, każdy klepacz tabelek w Excelu
@AnonimoweMirkoWyznania: obecnie robię podyplomówkę właśnie z odpraw celnych, pracuję w firmie TSL jako handlowiec, ale rozwoju nigdy za wiele. Wedle mojej wiedzy, przynajmniej na początku kariery, agent celny za wiele nie zarabia. Nie zmienia to jednak faktu, że jest znacznie więcej możliwości, gdyż zdobytą wiedzę można wykorzystywać na stanowiskach w prywatnych firmach, gdzie występuje import / export - nie tylko transportowych. IMO to dobry krok po studiach logistycznych (i nie tylko),
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja pracuje od pół roku prawie jako agent i jest to ciężki kawalek chleba, dużo stresu, spora odpowiedzialność przy imporcie, często coś się nie zgadza. Ja robie aktualnie tylko export i mam z premiami około 4k, a pracę zaczynam o 3 rano. W sumie też trochę ten krąg agentów celnych to zamknięte grono, początkowo gdy składałem cvki to nawet nie wiedziałem na jakie stawki można liczyć na starcie i później.