Wpis z mikrobloga

Czy wy też widzicie w ludziach, którzy przeszli covid znaczne pogorszenie funkcjo umysłowych?! Nazywam to Demencją Pocovidową, myślę że po uszkodzeniach płuc do których przyczynił się covid ludzie mają mniejszą saturację i nic z tym nie robią, ludzie chodzący w maskach mają mniejszą saturację i nic z tym nie robią. Mniejsza saturacja to niedotleniony mózg, w który obumierają komórki, demencja pocovidowa, widzicie to? Na demencje lekarze polecają dotlenianie mózgu czyli spacer/trucht/bieganie z takich najprostszych lekarstw. Sam miałem covida, przeszedłem jak normalne przeziębienie z tym że spadła mi wydolność płuc ale że jestem dzik to biegam codziennie z rana od kiedy to u siebie zobaczyłem i jest lepiej z myśleniem jak przed covidem, odstawiłem też cukier z diety dzięki czemu nie jestem już tak otępiały. Piszę o tym bo co najgorsze ludzie u których to widzę i którym to mówię nie zawsze ogarniają o czym do nich mówię.
#covid #rozmyslania
  • 6
@egonszef: Ja mam słabszą pamięć krótkotrwałą przez covida, wcześniej jako tako miałam ale odkąd przeszłam go to wydaje mi się, że jest gorzej. Z płucami chyba ok, w sumie nie badałam się ale nie odczuwam żadnych dolegliwości. W sumie przeszłam łagodnie, jedynie brak węchu i smaku, który powoli wracał i raczej nie będzie tak jak kiedyś.